PODPOWIEDZI:

Czy GPS Odejdzie Za 10 Lat Do Lamusa?

Czy GPS Odejdzie Za 10 Lat Do Lamusa?

Nawigacje GPS są nieocenionymi urządzeniami, które pomagają nam odnaleźć się w nieznanych dotąd okolicach. Okazuje się, że trwają pracę nad nową technologią, która może odesłać standardowy GPS do lamusa.

Technologia GPS jest obecna w wielu urządzeniach. Nie chodzi tu jedynie o nawigacje jako osobny sprzęt. Smartfony, phablety, tablety czy smartwatche - znajdziemy multum modeli z tych kategorii, oferujących funkcję GPS.

Warto jednak zaznaczyć, że omawiana technologia nie jest idealna. Mamy tu bowiem podatność na zakłócenia, problemy z dokładnością czy brak odpowiednich zabezpieczeń przed hakerami.

DARPA pracuje jednak nad zupełnie nową technologią, która będzie pozbawiona tych wad. Wszystko ma się odbywać w czasie rzeczywistym, bez jakichkolwiek zakłóceń, szybko i dokładnie, przewyższając technologię GPS co najmniej o klasę.

Ranking nawigacji GPS

Omawiana technologia jest tworzona głównie dla amerykańskiej armii, ale trafi również do użytku cywilnego. Kiedy? DARPA twierdzi, że za około 10 lat.

Póki co, poznajcie kilka czołowych nawigacji GPS, by w oczekiwaniu na technologię od DARPA, poradzić sobie w nieznanych okolicach i trafić do celu:

> TomTom Start 60 Europa

> Garmin Nuvi 54 LM

> Navroad VIVO S6

blog comments powered by Disqus
Czy GPS Odejdzie Za 10 Lat Do Lamusa?