PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 3 Tabletów od 600 do 800 złotych

Apple iPad - pierwsze opinie

Apple iPad - pierwsze opinie

Najnowsze urządzenie firmy Apple, tablet iPad jest reklamowany jako „najlepszy sposób na sieć”. Pojęcie bardzo ogólne, jakkolwiek ma swoje uzasadnienie – można na nim przeglądać strony www na dużym 9,7-calowym ekranie multi-touch. Ponadto nowy gadżet jest przystosowany do oglądania filmów oraz czytania książek i gazet, ma pełnić także funkcje notebooka.

Tablet Apple iPad trafił na rynek – na razie amerykański - w dwóch wersjach. Pierwsza, z modułem Wi-Fi oraz hybryda Wi-Fi z 3G. Technologia 3G, jako że jest zapożyczona z telefonów komórkowych, pozwoli na wykonywanie połączeń telefonicznych oraz wysyłanie SMS-ów.

Apple iPad

Ciekawe, czy będzie można kupić iPada w abonamencie za promocyjną złotówkę? Będzie to chyba największa „komórka”, bo iPad to ważący 0,7 kg prostokąt o wymiarach 242,8 mm (wysokość), 189,7mm (szerokość) i 13,4mm (grubość). Polska telefonia komórkowa Plus GSM już 15 kwietnia br. rozpocznie program testowy nowego urządzenia. Pierwszego dnia sprzedaży w USA, przenośny tablet kupiło 300 tysięcy osób, dzień później - kolejne 400 tys. Czekamy na statystyki z Polski.

Apple iPad

Zdaniem prezesa koncernu Apple, Steve'a Jobsa nowe urządzenie wypełni lukę między notebookiem a smartfonem. Cóż, okaże się...

Pierwsze recenzje tabletu Apple iPad są jednak entuzjastyczne. - Nie przychodzi mi do głowy inne urządzenie, włączając w to iPhone'a, równie genialne co iPad - pisze "Times"

**iPad** jest bardzo szybki, lekki, ekran z multitouch jasny i łatwo reagujący na dotyk, aplikacje łatwe w użyciu, naprawdę kwalifikuje się jako nowa kategoria gadżetów. Niektórzy sugerowali, że może się sprawdzić jako komputer dla "technofobów" - osób starszych i dzieci - to absolutna racja. - kwituje **„The New York Times”**.

Apple iPad

Główny felietonista **Wall Street Journal** Walter S. Mossberg podsumowuje - Apple przynajmniej wyposażył iPada w naprawdę szybki procesor. Strony szybko się otwierają, przewijają, ładują. Surfowanie po Sieci jest o niebo lepsze niż na malutkim iPhone'ie. (...) iPad jednak nie obsługuje Flasha (...) a tym samym tysiące stron internetowych wyświetlają duże białe miejsca, w których powinny znajdować się animacje i wideo. -

Apple iPad

Poza zachwytami nad nowością Apple'a pojawiły się liczne głosy przeciwników iPada, którzy twierdzą, że tablet jest za ciężki oraz, że ekran dotykowy nie jest dobrym pomysłem dla urządzenia mającego być jednocześnie wydajnym notebookiem. Poczekajmy jednak na polską premierę, a przekonamy się sami.
blog comments powered by Disqus
Apple iPad - pierwsze opinie
Autor: Jacek Furtak