PODPOWIEDZI:

Działający Karabin z Drukarki 3D

Działający Karabin z Drukarki 3D

Było już kilka doniesień o tworzeniu broni z drukarek 3D. Chodziło jednak o niektóre elementy broni lub o konstrukcje mocno wadliwe. Tym razem stworzono cały karabin, który tylu wad już nie posiada. Szczegóły w poniższym newsie.

Drukarki 3D stanowią przyszłość technologii. Mają coraz to szersze możliwości i zastosowanie. Okazuje się, że za ich pomocą stworzono już cały karabin, który zadziwiająco dobrze działa.

Czy Drukarki 3D Napędzą Swobodny Handel Bronią?

W przeszłości były już doniesienia o tworzeniu broni za pomocą druku 3D. Nie były to jednak pełne czy udane konstrukcje. Drukowano m.in. części do karabinu AR-15 czy pistolet Liberator, który okazał się jednak niewypałem, i to dosłownie.

Teraz chodzi o karabin CM901, obsługujący naboje 7,62 × 51 mm NATO. Wszystkie elementy wspomnianego modelu zostały wydrukowane, a sam karabin działa jak należy. Jego twórcy chcą jednak dalej iść do przodu i jeszcze bardziej zwiększyć wytrzymałość tej broni.


Telewizory TANIEJ w Media Markt

Pozostaje tylko pytanie, czy takie twory z drukarek 3D są naprawdę potrzebne? Osobiście wolę, jak dzięki drukowi 3D powstają jakieś innowacyjne protezy czy inne produkty, które mogą pomagać ludziom, a nie maszyny do odbierania życia.

blog comments powered by Disqus
Działający Karabin z Drukarki 3D