PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

Google Zmusi Producentów Do Aktualizowania Urządzeń?

Google Zmusi Producentów Do Aktualizowania Urządzeń?

Perspektywa lat doświadczenia jakie zdobyliśmy przy obcowaniu z platformą Android możemy na pewno dojść do pewnej konkluzji - nieaktualne oprogramowanie jest nie lada problemem! Skutki tego stanu rzeczy można by wymieniać praktycznie bez końca, ale za przyczyną tego stanu rzeczy nie stoi już tak wiele czynników! Google zamierza wreszcie zrobić z tym porządek!

Nie aktualizowanie oprogramowania jest ogromnym problemem, który stanowi pożywkę dla cyberprzestępców. Z tym właśnie problemem, system Android boryka się praktycznie od początku swojego istnienia. Pomimo tego, że od tego czasu minęło już osiem lat, do dzisiaj nikt nie zdołał rozwiązać problemu słynnej fragmentacji systemu! W ciągu tych zostaliśmy zlani milionami nowych urządzeń wyposażonych w ten system, którego wsparcie wygasa na krótko po premierze. Oczywiście, urządzenia z nieco wyższej półki otrzymują owe update’y nieco dłużej, ale i to nie wystarcza dla zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa!

Chcesz kupić telewizor, ale nie możesz przekonać swojej "drugiej połówki"? Te 5 powodów z pewnością pomoże Ci w przekonaniu jej!


Kogo mamy za to winić? Może samego dostawcę tego OS-u, czyli Google’a? Może za tym wszystkim stoją dostawcy smartfonów i tabletów,  które zostały wyposażone w Androida? Odpowiedź jest prosta… wszyscy. Wina stoi po obu stronach, a ją można byłoby rozłożyć jeszcze na barkach chociażby operatorów komórkowych, którzy systematycznie dokładają swoją “cegiełkę” do tego procederu. Wujaszek Google do dziś nie potrafi wymóc na producentach takich jak Samsung, Sony, HTC czy LG tego, aby systematycznie aktualizowali swoje urządzenia. Sami producenci mówiąc kolokwialnie “olewają” cały proces aktualizowania softu po to by (zapewne) zachęcić klienta do kupna nowszego modelu. Zaś, operatorzy jeszcze bardziej opieszale podchodzą do tego procesu i nierzadko blokują daną aktualizację!


PROMOCJE na zakup Pralek lub Suszarek


W tym wszystkim cierpimy my, bowiem jesteśmy ciągle narażani na korzystanie z “dziurawego” oprogramowania, w efekcie czego stajemy się łatwym kąskiem dla wspomnianych już cyberprzestępców. Na szczęście coś w tym temacie “pękło” na tegorocznym evencie I/O i wujaszek Google zamierza wreszcie zabrać się za ten problem! Co ma zamiar uczynić ów potentat technologiczny? Otóż, twórcy stworzą tzw. “shame list”, czyli listę z nazwami producentów, którzy lekceważą proces regularnego aktualizowania urządzeń wyposażonych we wspomniany system! Będzie to miało pośredni wpływ na zmuszenie dostawców urządzeń do przykładania większej wagi do tego elementu, który zapewnia większe bezpieczeństwo usługobiorców Google’a.

Chcesz smartfonu z aktualnym oprogramowaniem? Spraw sobie tego Nexusa!


Zatem, komu możemy zaufać? Kto najbardziej nas “olewa”? Tego mamy dowiedzieć się niebawem! Pytanie tylko, czy twórcy sprzętu w ogóle jakoś się tym przejmą? Firmy, które będą bały się o swoja reputację z pewnością poczynią odpowiednie kroki, co nie jest wykluczone. Czy istnieje jakiś złoty środek na ten problem? Tak, istnieje! Jest nim zakupienie smartfonu lub talbletu z linii Nexus! ;) Może to brzmi śmiesznie, ale na obecna chwilę nie ma jedynej i słusznej opcji na rozwiązanie tego problemu. Macie jakieś pomysły? Podzielcie się z nami w komentarzach!

blog comments powered by Disqus
Google Zmusi Producentów Do Aktualizowania Urządzeń?