PODPOWIEDZI:

5 Powodów dla Których Warto Kupić Nowy Telewizor

5 Powodów dla Których Warto Kupić Nowy Telewizor

Wasz telewizor jest już starej daty, a obraz nie jest zadowalający? Warto rozejrzeć się za nowym urządzeniem. Technika pędzi na złamanie karku i codziennie pojawiają się coraz to lepsze modele. Pomyślmy przez moment, dlaczego warto zainwestować w nowy odbiornik. Mamy na to pięć poważnych argumentów. Zapraszamy!

Po pierwsze – większy ekran

Nieważne jak wielki telewizor aktualnie posiadacie i wbrew twierdzeniu, że rozmiar nie ma znaczenie, akurat w przypadku telewizora liczy się każdy cal. Zawsze przekątna ekranu będzie grać kluczowe znaczenie podczas wyboru. Jeżeli już jesteście przekonani, że w końcu czas zamienić stary model na nowy, warto wybrać większy ekran.

Większy ekran to w końcu lepsze wrażenia w czasie oglądania. Wybierając na przykład ponad 50-calowego Samsunga UE55JU6872, który dodatkowo obsługuje technologię 4K poczujecie się jak w prawdziwym kinie.

Po drugie – nowe opcje i ciekawe dodatki

Starsze telewizory ograniczały się jedynie do wyświetlania obrazu. To jednak już przeszłość. Dzisiejsze modele to prawdziwe multimedialne centra domowej rozrywki, na których pogramy w gry, sprawdzimy pocztę email czy posurfujemy po internecie.

Wielkie koncerny przyzwyczaiły nas do tego, że ich najnowsze telewizory wykorzystują zaawansowane opcje oraz technologie. Wśród tych najciekawszych warto wymienić chociażby sterowanie głosem, rozpoznawanie twarzy dzięki wbudowanej kamerze oraz obsługę treści Smart TV za pomocą dodatkowego pilota z touchpadem. A to tylko niektóre z wielu ciekawych funkcji.

Producenci rozpieszczają nas stale nowymi technologiami. Tutaj warto wspomnieć na przykład o Motionflow XR w modelu KDL-40WD655 od Sony. Ta technologia wykorzystuje dużą częstotliwość odświeżania i inteligentne sterowanie podświetleniem przy wyświetlaniu obrazów Full HD 1080p dla lewego i prawego oka jednocześnie. Dzięki niej obraz ma realistyczną głębię i najwyższą rozdzielczość oraz maksymalną czystość i jasność oraz ostrość ruchomych obiektów.

Co jeszcze mamy z ciekawostek? A zdarzyło się Wam kiedyś przegapić ulubiony program? To już przeszłość. Wiele nowych telewizorów posiada nagrywarki, które dodatkowo pozwalaj na cofanie programu w czasie. Przyda się to szczególnie w czasie meczu. Teraz nigdy nie przegapicie ważnych momentów. Taką umiejętność posiada chociażby nowoczesny LG 49UF7787.

Po trzecie – 3D

Jeszcze kilka lat temu nikt nie wierzył w to, że w domowym zaciszu będzie można cieszyć się pełnoprawnym 3D. Co prawda były jakieś pomniejsze próby oddania tego efektu. Sam pamiętam jak kilkanaście lat temu oglądałem „Szczęki 4” w czerwono-zielonych okularach. Chyba nie muszę wspominać, że nie było to całkiem zadowalające.

Czy OLED się wypalają? >>>

Dzisiaj jest inaczej. Prawie każdy nowy telewizor pozwala na wyświetlanie obrazu w trójwymiarze.  Dlaczego warto? Obecnie producenci oferują okulary 3D wliczone w cenę danego telewizora. Jest to wygodne rozwiązanie, bo nie ma potrzeby dokupywania (i wydawania dodatkowych pieniędzy), jak było to jeszcze kiedyś, w przypadku niektórych modeli – okulary nie zawsze były dołączane. No i ta jakość. W modelach z wyżej serii obraz 3D niczym nie ustępuje temu kinowemu.

Po czwarte – Ultra HD (4K)

4K stało się ostatnio popularnym pojęciem, które szczególnie lubią posiadacze potężnych komputerów oraz dobrych telewizorów. Nie ma w tym nic dziwnego. Jest się czym pochwalić.

Obecnie większość producentów posiada w swojej ofercie telewizory o rozdzielczości Ultra HD (4K). I wiecie co? Wystarczy chwila w tej rozdzielczości i już ciężko powrócić do niższej. To wciąga jak bagno i 4K jest jednym z głównych powodem, dla którego powinieneś wymienić stary telewizor na nowy.

Dzięki takiej jakość obrazu, kolory i szczegóły są jeszcze bardziej wyraźne, w porównaniu do odbiorników standardowego Full HD. Oczywiście upłynie jeszcze trochę czasu, zanim do wyboru będziemy mieli programy i filmy w tej rozdzielczości, ale zdecydowanie warto czekać.

Po piąte – lepsza technologia odświeżania obrazu

Technologia odświeżania to wciąż jeden z ważniejszych elementów dotyczących jakości obrazu. Liczymy ją Hertzach i na pewno nie możemy tego parametru pomijać przy zakupie. Dlaczego to takie ważne spytacie? Ten parametr decyzje o płynności wyświetlania obrazu. Jest to szczególnie ważne kiedy na ekranie dużo się dzieje. Można to porównać z klatkami animacji w grach. Im więcej Hertzów ma telewizor, tym płynniejszy i wyraźniejszy będzie obraz. O prawdziwym komforcie możemy mówić przy wartości 200 Hz. No chyba, że oglądamy coś w technologii 3D – wtedy zadowalające będzie 400 Hz.

Podsumowanie

Było to pięć powodów, dla których powinieneś zainwestować w nowy telewizor. Przy jego zakupie warto oczywiście wspomóc się rankingami najlepszych Smart TV.

Pamiętajcie, że technologia stale idzie do przodu, a zakup dobrego modelu wcale nie musi być tak kosztowny jak myślicie. Zamieniając stary odbiornik na nowy przygotujcie się na ultra realistyczny obraz, masę udogodnień i funkcje, o których nawet się Wam nie śniło. Nie mówiąc już o oszczędnościach przy rachunku za prąd. To nie żadna tajemnica, że nowe telewizory są eko.

Dlaczego jeszcze warto zainwestować w nowy telewizor? Dajcie znać w komentarzach.

blog comments powered by Disqus
5 Powodów dla Których Warto Kupić Nowy Telewizor