PODPOWIEDZI:

Inteligentne Biurko o Niezwykłych Możliwościach

Inteligentne Biurko o Niezwykłych Możliwościach

Nowe technologie mogą zupełnie odmienić nawet tradycyjne meble. Przykładem na to jest pewne innowacyjne biurko o zaskakujących funkcjonalnościach. Szczegóły w poniższym newsie.

W ramach projektu na Kickstarterze "Autonomous desk: the smartest office desk yet, powered by AI", powstać ma prawdopodobnie najnowocześniejsze obecnie biurko.


PROMCOJE na zakup Pralek lub Suszarek

Jak tak prosty mebel można przekształcić w coś innowacyjnego? Zacznijmy od tego, że biurko ma regulację wysokości - możemy przy nim stać lub siedzieć. Dodano mu też sztuczną inteligencję, która ma bardzo szerokie możliwości.

Sprzęt sam dostosowuje się do naszej postawy, a po wielu godzinach siedzenia lub stania, może zaproponować nam zmianę.

Biurko wyposażono między innymi w port USB czy bezprzewodową ładowarkę NFC. Co ciekawe, obsługa jest tu głosowa. Można w każdej chwili poprosić np. o regulację termostatu, oświetlenia, otwierania i zamykania drzwi, gdyż mebel może współpracować z innymi urządzeniami czy mechanizmami w pomieszczeniu.

Elegancka i Niezwykła - Innowacyjna Szklana Klawiatura

To jednak nie wszystko. Jesteśmy głodni? Biurko zamówi nam ulubione jedzenie. Chcemy posłuchać muzyki? Biurko odtworzy również ją. Możemy też przeglądać kalendarz, sprawdzić pogodę czy zamówić taxi.

Co tu dużo opowiadać. Filmik pokaże wszystkie najważniejsze funkcjonalności w praktyce:

Rzeczywiście wygląda to bardzo nowocześnie. Warto zaznaczyć, że cena nie jest wcale kosmiczna. Projekt tego biurka wystartował na Kickstarterze i już udało się uzbierać wymaganą kwotę. By wesprzeć projekt i jednocześnie nabyć ten sprzęt, trzeba wydać przynajmniej 300 dolarów za wersję wymagającą montażu do własnego biurka. Wersja podstawowa kosztuje natomiast 400 "zielonych".

blog comments powered by Disqus
Inteligentne Biurko o Niezwykłych Możliwościach