PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Rosja Szykuje Humanoidalne Roboty Wojskowe

Rosja Szykuje Humanoidalne Roboty Wojskowe

Jeżeli chodzi o armię, to Rosja raczej nie patyczkuje się i inwestuje w nią ogromne pieniądze. Nie chodzi jedynie o siłę ludzką, gdyż Rosjanie mają w planach wprowadzenie humanoidalnych robotów.

Rosjanie pracują zapewne nad wieloma technologiami wojskowymi, a większość z nich jest tajna. Są jednak projekty, o których mówi się otwarcie. Jednym z nich są humanoidalne roboty, które kiedyś mają być częścią armii.

Zaprezentowano je już na początku roku, ale niedawno pojawiła się informacja, że maszyny trafią na wyposażenie rosyjskiej armii już za kilka miesięcy.

ONZ Chce Zakazów Dla Robotów-Zabójców

Wracając do prezentacji z początku roku, obserwował ją sam Putin. Zobaczcie fragmenty tego wydarzenia i samego robota:

Rosjanie twierdzą, że pokazane roboty potrafią oddawać bardzo precyzyjne strzały, ale nie zostaną wyposażone w broń, gdyż są inne roboty bojowe, które bardziej się do tego nadają.


Poznaj najlepsze Zmywarki, Wybraliśmy najlepsze modele do zabudowy i wolnostojące

Jak widać, rosyjska armia ewoluuje i stawia na nowe technologie oraz robotykę. Jakoś mnie to nie cieszy, gdyż Polska armia jest w tym aspekcie mocno w tyle. Nie przewiduję tu oczywiście jakiejś wojny między nami, a Rosją, ale zawsze lepiej mieć pod ręką takie maszyny. Tak na wszelki wypadek...

blog comments powered by Disqus
Rosja Szykuje Humanoidalne Roboty Wojskowe