PODPOWIEDZI:

ONZ Chce Zakazów Dla Robotów-Zabójców

ONZ Chce Zakazów Dla Robotów-Zabójców

Rozwój robotów to przyszłość technologii, ale wiele krajów czy organizacji chce je wykorzystywać również jako maszyny do zabijania. Takie zastosowanie robotów nie podoba się jednak ONZ, które chce odpowiednich zakazów.

Nie ma co się oszukiwać - masa osób chciałaby wykorzystywać roboty jako maszyny do zabijania. Autonomiczne Śmiercionośne Systemy Uzbrojenia, czyli w skrócie LAWS, mogą dać przewagę na polu walki.

Roboty Jak Ludzie - Bać Się Czy Podziwiać?

Zabójcze roboty, bo tak można je określić, to temat bardzo kontrowersyjny. ONZ chce wprowadzić całkowity zakaz używania takich maszyn. Są jednak kraje, które z całych sił pragną wykorzystywać taką technologię. Chodzi konkretnie o USA i Izrael.

Wielka Brytania czy Francja oświadczyły, że nie zamierzają korzystać z LAWS, ale nie poparły też dla nich zakazów, przynajmniej na razie.


PROMCOJE na zakup Pralek lub Suszarek

ONZ, naukowcy, wiele organizacji pozarządowych chce jednak odpowiednich zakazów i tłumaczy, że takie roboty to zagrożenie, gdyż można nad nimi stracić kontrolę. Czy czeka nas przyszłość rodem z filmów Terminator?

Negocjacje i dyskusje na temat robotów-zabójców będą jeszcze długo trwać. Kolejna debata odbędzie się w Genewie, ale dopiero pod koniec 2016 roku. Mam nadzieję, że USA czy Izrael trochę zmądrzeją i nie będą dalej upierać się przy tych śmiercionośnych maszynach.

blog comments powered by Disqus
ONZ Chce Zakazów Dla Robotów-Zabójców