PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

10 TB i 290 Lat Pracy, Czyli Dyski Twarde Przyszłości

10 TB i 290 Lat Pracy, Czyli Dyski Twarde Przyszłości

Jeżeli narzekacie na swój dysk twardy, bo np. jest awaryjny czy ma za małą pojemność, to muszę Was trochę zdołować - na rynku mają pojawić się dyski o niesamowitej specyfikacji, którą poznacie w poniższym newsie.

Składając PeCeta, często bagatelizujemy dysk twardy, szczególnie jak ma to być zwykły HDD. Ważniejsza jest przecież karta graficzna, procek czy płyta główna.

Biorąc pierwszy-lepszy dysk, możemy w późniejszym czasie żałować takiej decyzji - bo jest głośny, bo zbyt wolny, bo za mało miejsca, bo awaryjny.

Bardzo mocną pozycję na rynku "twardzieli" ma korporacja Western Digital, do której należy także firma HGST. Wspomniana marka ma bardzo ciekawy projekt dysków, które odznaczają się niesamowitymi właściwościami.

dysk twardy

Chodzi tu przede wszystkim o czas pracy pozbawiony awarii - aż 290 lat! Przynajmniej tak twierdzi producent. Kolejnym atutem jest pojemność - 10 TB.

Siedem talerzy takiego dysku zostało wypełnionych helem. Zapewniają one odczyt danych z prędkością 157 MB/s i zapis na poziomie 68 MB/s, ale wiadomo, że atutami są tu przede wszystkim żywotność i pojemność, a nie szybkość.

>>> Ranking dysków twardych - sprawdź TOPowe modele!

Dostanie takiego dysku nie jest jednak łatwe. Mają być robione na zamówienie dla właścicieli centrów danych. Wymagają także zoptymalizowanego oprogramowania.

Jakie dyski twarde są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu dysków twardych z 4/2017. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego produktu, koniecznie sprawdź, które dyski twarde warto kupić.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Western Digital Caviar Blue 1TB (WD10EZEX) Western Digital Caviar Blue 1TB (WD10EZEX)Best of the best!
2Western Digital Caviar Red 2TB (WD20EFRX) Western Digital Caviar Red 2TB (WD20EFRX) Sprawdź sam
3Western Digital Caviar Red 4TB (WD40EFRX) Western Digital Caviar Red 4TB (WD40EFRX) Ten ma niezłą cenę!
4Toshiba P300 1TB (HDWD110UZSVA) Toshiba P300 1TB (HDWD110UZSVA) Polecany model
5Western Digital Red 3TB (WD30EFRX) Western Digital Red 3TB (WD30EFRX) Sprawdź tutaj

Zobacz więcej propozycji: Ranking Najlepszych Dysków HDD –TOP 10!

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
10 TB i 290 Lat Pracy, Czyli Dyski Twarde Przyszłości
Autor: Łukasz