PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Powstaje Broń Przeciwko Dronom

Powstaje Broń Przeciwko Dronom

Drony kojarzą Wam się z niepozornymi latającymi pojazdami, które mogą nagrywać różne rzeczy? Wspomniany sprzęt ma również zastosowania na polu walki. Skutkuje to tym, że są projekty na broń przeciwko dronom. Szczegóły w poniższym newsie.

Irytuje mnie fakt, że nowe technologie często wykorzystywane są nie do ułatwiania nam życia, a do celów militarnych. Kwestią czasu było pojawienie się np. dronów na polu walki.

Te urządzenia mogą nieść śmierć, a dodatkowo wykonywać misje zwiadowcze. Już mówi się, że te bezzałogowe maszyny mogą być wykorzystywane przez różne grupy terrorystyczne.

Helikopter Dla Wojska, Który Wygląda Jak Zabawka

USA przoduje obecnie w dronach wojskowych, ale jednocześnie pracuje nad bronią, która mogłaby zwalczać wrogie pojazdy. Najnowszy projekt bazuje na 50 mm działku Bushmaster III i głowicy odłamkowej.

Drony ma wykrywać specjalny interferometryczny radar śledzący. Omawiany system przeszedł już pierwsze testy i z powodzeniem zniszczył kilka ćwiczebnych dronów.


Sprawdź TOP 20 Najmocniejszych PowerBanków

Wygląda więc na to, że zmagania wojenne przechodzą właśnie na inny poziom, w którym kluczową rolę odgrywają nowe technologie. Średnio mi się to podoba, ale taki jest ten świat.

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more
Powstaje Broń Przeciwko Dronom
Autor: Łukasz