PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaka sokowirówka do 500 zł? |TOP 5|

Powstaje Broń Przeciwko Dronom

Powstaje Broń Przeciwko Dronom

Drony kojarzą Wam się z niepozornymi latającymi pojazdami, które mogą nagrywać różne rzeczy? Wspomniany sprzęt ma również zastosowania na polu walki. Skutkuje to tym, że są projekty na broń przeciwko dronom. Szczegóły w poniższym newsie.

Irytuje mnie fakt, że nowe technologie często wykorzystywane są nie do ułatwiania nam życia, a do celów militarnych. Kwestią czasu było pojawienie się np. dronów na polu walki.

Te urządzenia mogą nieść śmierć, a dodatkowo wykonywać misje zwiadowcze. Już mówi się, że te bezzałogowe maszyny mogą być wykorzystywane przez różne grupy terrorystyczne.

Helikopter Dla Wojska, Który Wygląda Jak Zabawka

USA przoduje obecnie w dronach wojskowych, ale jednocześnie pracuje nad bronią, która mogłaby zwalczać wrogie pojazdy. Najnowszy projekt bazuje na 50 mm działku Bushmaster III i głowicy odłamkowej.

Drony ma wykrywać specjalny interferometryczny radar śledzący. Omawiany system przeszedł już pierwsze testy i z powodzeniem zniszczył kilka ćwiczebnych dronów.


Wybraliśmy idealne Telewizory, Poznaj modele i aktualne ceny

Wygląda więc na to, że zmagania wojenne przechodzą właśnie na inny poziom, w którym kluczową rolę odgrywają nowe technologie. Średnio mi się to podoba, ale taki jest ten świat.

blog comments powered by Disqus
Powstaje Broń Przeciwko Dronom