PODPOWIEDZI:

Internet z Kosmosu - Spróbuje Również Samsung

Internet z Kosmosu - Spróbuje Również Samsung

Internet z kosmosu, który objąłby całą planetę to świetna sprawa. Kilka dużych firm ma takie plany. Do tego grona dołączył właśnie Samsung ze swoim śmiałym projektem. Szczegóły w poniższym newsie.

Wydaje się, że internet jest ogólnodostępny. W Polsce może tak, ale są na świecie miejsca, w których ludzie mogą tylko pomarzyć o dostępie do sieci.

Rewolucją może okazać się internet z kosmosu. Pracuje nad nim np. SpaceX. Również koreański gigant, czyli Samsung, ma swój projekt.

Nadchodzą Testy Kosmicznego Internetu

Samsung chce stworzyć sieć tysięcy mikrosatelitów umieszczonych na niskiej orbicie okołoziemskiej. Zapewniłyby one internet aż dla 5 miliardów ludzi, do 200 GB miesięcznie.

Warto zaznaczyć, że jakość takiej sieci przewyższałaby obecne rozwiązania. Warunkiem jest jak najniższe umieszczenie satelitów na naszej orbicie.


PROMCOJE na zakup Pralek lub Suszarek

Trzeba również wspomnieć, że łatwiejszymi rozwiązaniami są mobilne hot spoty w postaci balonów czy samolotów poruszających się nad danym obszarem.

Projekt Samsunga jest jednak bardziej zaawansowany. Stawia zarówno na jak największy obszar, jak i jakość internetu. Zobaczymy, czy w końcu komuś uda się stworzyć efektywną sieć internetową prosto z przestrzeni kosmicznej.

blog comments powered by Disqus
Internet z Kosmosu - Spróbuje Również Samsung