PODPOWIEDZI:

ZM Tarnów Uzbroi Żołnierza Przyszłości

ZM Tarnów Uzbroi Żołnierza Przyszłości

Nie ma wątpliwości, że zmagania wojenne również przechodzą na nowy poziom, gdzie kluczowe mogą być nowe technologie. Co na to Polska? Sporo ciekawych pomysłów ma firma ZM Tarnów.

Są już kraje, które na polu walki chcą wykorzystywać roboty i inne maszyny do zabijania. Duże znaczenie odgrywają także drony do misji zwiadowczych czy broń nowej generacji.


Telewizory TANIEJ w Media Markt

Wydaje się, że Polska jest w tym aspekcie w tyle. Sporo chce zmienić firma ZM Tarnów, która ma swoją wizję na polskiego żołnierza przyszłości. Złożone zostało już pismo do przewodniczącego Komitetu Sterującego o wzmocnienie uzbrojenia.

Przechodząc do konkretów, na pierwszy plan wysuwa się nowoczesny granatnik rewolwerowy typu RGP-40. Może on korzystać z ponad 30 różnych rodzajów amunicji. Testy tej broni wypadły już bardzo obiecująco.

ONZ Chce Zakazów Dla Robotów-Zabójców

ZM Tarnów chce również wprowadzić samopowtarzalny karabin wyborowy kalibru 8,6 mm i powtarzalny karabin wyborowy ALEX kalibru 8,6 mm. Ten drugi może zwalczać cele, które znajdują się w odległości przekraczającej nawet 1 km!

Cały zestaw wzmacniający uzbrojenie żołnierza przyszłości dopełnia modyfikowany uniwersalny karabin maszynowy 7,62 mm, który może być jednocześnie bronią indywidualną.

Nie jestem osobiście fanem wykorzystywania nowych technologii w broni, ale wiadomo w jakich czasach żyjemy. Wojsko Polskie musi się rozwijać i iść do przodu, by w razie zagrożenia zapewnić obywatelom bezpieczeństwo.

blog comments powered by Disqus
ZM Tarnów Uzbroi Żołnierza Przyszłości