PODPOWIEDZI:

Historia Smartwatchy - Kiedyś Fikcja, Dziś Rzeczywistość

Historia Smartwatchy - Kiedyś Fikcja, Dziś Rzeczywistość

Inteligentny zegarek, który mógł komunikować się z całym światem był kiedyś jedną z wizji przyszłości. Pojawiał się w komiksach czy futurystycznych filmach. Dziś stał się rzeczywistością, ale warto prześledzić rozwój tej kategorii.

Smartwatche to bardzo popularne urządzenia, które w niewielkiej obudowie mieszczą zwykle ogromną funkcjonalność. Pomagają w obsłudze smartfona i dają nam sporo przydatnych narzędzi.

Ranking smartwatchów

Warto zdać sobie sprawę, że wszystko zaczęło się już w na przełomie lat 40. i 50. Wtedy to pojawił się pewien amerykański komiks, w którym detektyw nosił zegarek umożliwiający komunikacje radiową.

Dopiero 20 lat później na rynek wszedł pierwszy protoplasta smartwatcha, który był wtedy czymś rewolucyjnym. Posiadał już ekran LED i pokazywał godzinę po wciśnięciu odpowiedniego przycisku.

Każdy kolejny model starał się wnieść coś nowego. Dodawano więc narzędzia typu kalkulator, pulsomierz, kompas, czy proste gry. Na początku lat 80. pojawił się nawet inteligentny zegarek, który wyświetlał obraz telewizyjny.

Ważna była końcówka lat 90-tych. Wtedy Samsung zaprezentował zegarek połączony z telefonem komórkowym. Od tego czasu wspomniana marka bardzo poszerzyła swoją ofertę...

Na dzień dzisiejszy mamy całą plejadę zaawansowanych smartwatchy, które zaskakują funkcjonalnością. Świetnym przykładem jest seria smartwatchy Samsung Gear. Ostatnio wszedł bowiem na rynek nowoczesny Samsung Gear S2. Sporo osób cały czas ceni także model Gear Fit.

Ciekawe, jak prezentować się będą kolejne zaawansowane technologicznie smartwatche Samsunga i innych liderów na tym rynku?

blog comments powered by Disqus
Historia Smartwatchy - Kiedyś Fikcja, Dziś Rzeczywistość