PODPOWIEDZI:

CAT S60 - Twardy Zawodnik…

CAT S60 - Twardy Zawodnik…

Targi technologiczne w Barcelonie już są niemalże za nami. Na zwieńczenie tego wydarzenia przygotowałem dla was krótką prezentację smartfonu dla bardzo wymagających odbiorców. Tej słuchawki nie sposób zniszczyć w tak prosty sposób jak produkty konkurencji…

CAT S60

Mowa tutaj o smartfonie CAT S60, którego z pewnością nie powstydziłby się detektyw czy tajny agent służb specjalnych! W dniu prezentacji, model zrobił małą furorę swoimi walorami technicznymi, których nie sposób odnaleźć w najbardziej “wypasionych” flagowych modelach. Nie dość, że posiada ponad przeciętną specyfikację, to również może pochwalić się niezwykłymi funkcjami. 

CAT S60

Zacznijmy od tej najbardziej rozgłaszanej, czyli kamerze termowizyjnej FLIR. Kto by spodziewał się termowizji w smartfonie? Z pewnością nie osoba, która potrzebuje słuchawki do zmiany statusu na FB oraz wykonywania kilku połączeń dziennie! Kamera umożliwia rzecz jasna wykrycie ciepła, ale również wskaże nam punktową temperaturę! Warto zauważyć, iż kamera nie rejestruje obrazu w spektakularnie dużej rozdzielczości, ale… nie można mieć wszystkiego! 

Porównywarka smartfonów

CAT S60

Kolejnym równie ważnym elementem składającym się na listę wyjątkowych cech urządzenia CAT S60 to wysoka tolerancja na upadki z dużej wysokości. Wg opinii producenta, smartfon zniesie upadeki z wysokości ok. 2 metrów. Takową próbę można rzekomo powtarzać niemalże w nieskończoność! Ile w tym prawdy? Okaże się w testach, o które z pewnością pokusi się nasza redakcja! Tymczasem zapraszam was do obejrzenia testu poprzedniego modelu firmy CAT S40.

Z pozostałych walorów użytkowych CAT’a S60 pozostają takie funkcje jak możliwość korzystania z ekranu w rękawiczkach czy też wodoodporność. Dzięki tej ostatniej, nasz potencjalny obiekt badań możemy bez obaw zanurzyć w wodzie do głębokości aż 5 metrów! Taki stan rzeczy CAT S60 jest w stanie wytrzymać nawet godzinę! Żaden “topowiec” wam tego nie da! Spójrzmy jeszcze na specyfikację.

Zobacz prezentację Samsunga Galaxy S7 Edge i LG G5

Specyfikacja CAT S60

 • Ekran: 5.15 cala IPS LCD Gorilla Glass 4
 • Rozdzielczość: 1280x720
 • Procesor: Snapdragon 617
 • GPU: Adreno 405
 • RAM: 3 GB 
 • ROM: 32 GB
 • Slot na kartę MicroSD: Tak, do 128 GB
 • Akumulator: 3800 mAh 
 • Aparaty: 5 mpx - front, 13 mpx (FLIR) - główny
 • OS: Android 6.0 Marshmallow
 • CENA: 649 euro sprawdź cenę >>
 • Premiera CAT S60: kwiecień 2016

CAT S60

Telefon nie posiada mocy obliczeniowej tak potężnej jak w prezentowanym na targach Samsungu Galaxy S7 oraz S7 Edge, ale nie tym twórcy CAT’a S60 kierowali się podczas projektowania. Smartfon dalej ma spełniać swoje najważniejszą rolę, ale w znacznie bardziej wymagających warunkach. Pod tym względem słuchawka robi przeogromne wrażenie, nieprawdaż? Niestety, ale za tak wyjątkowy model przyjdzie zapłacić całkiem pokaźną sumę pieniędzy. Wg obecnych ustaleń, CAT S60 został wyceniony na 650 Euro. Co za tym idzie, CAT S60 w przeliczeniu na “nasze” kosztować będzie ok. 2700-2800 złotych! To dość sporo, ale spoglądając na ceny iPhone’a 6S… kwota już tak nie przeraża! ;)

Drodzy czytelnicy, co sądzicie o tym “twardzielu” wśród smartfonów o delikatnym przysposobieniu? Czy ma on rację byty? Śmiało, komentujcie! ;)

blog comments powered by Disqus
CAT S60 - Twardy Zawodnik…