PODPOWIEDZI:
Videotesty.pl

Apple umieści w iPhonie 7 podwójny aparat i porzuci wystający obiektyw?

  • Dodano: 1 rok, 10 miesięcy temu
  • Wyświetleń: 1315
  • Ocena: (1) (0)
Apple umieści w iPhonie 7 podwójny aparat i porzuci wystający obiektyw?

Nowy układ pozwoli telefonom robić znacznie jaśniejsze, wyraźniejsze i bardziej szczegółowe zdjęcia, a także uczynić urządzenia jeszcze cieńszymi.

Nowy iPhone 7 firmy Apple prawdopodobnie pozbędzie się wystającego z bryły obudowy obiektywu (który jest obecny w modelach 6 i 6s oraz w ich odpowiednikach oznaczonych plusem).

iPhone 6s

Według pogłosek z kilku różnych źródeł firma Apple pracuje nad wprowadzeniem układu podwójnego aparatu do swoich nowych telefonów. Taka zmiana pozwoliłaby na robienie znacznie jaśniejszych i wyraźniejszych zdjęć, zmniejszając jednocześnie grubość obudowy urządzeń.


Mniejszy moduł aparatu pozwoliłby przeprojektować tył telefonu i pomóc w pozbyciu się wystającego obiektywu. W obecnych iPhone’ach aparat jest lekko wysunięty poza bryłę urządzenia, co sprawia, że telefon nie jest całkowicie równy z tyłu i nie leży idealnie płasko, gdy położy się go na stole.


Zobacz porównanie Słuchawek dla Melomanów

Użycie takiego układu pozwoliłoby jeszcze bardziej wyszczuplić całą resztę telefonu. Ma to sens, jeśli brać pod uwagę dążenia firmy Apple do zmniejszenia grubości iPhone’a 7 także innymi sposobami – takimi jak prawdopodobne porzucenie gniazda minijack.

Układy z podwójnym obiektywem są już od dawna kandydatami na element przyszłych smartfonów. Zdjęcia zrobione za ich pomocą dorównują tym pochodzącym z lustrzanek, same moduły natomiast utrzymują małe rozmiary.

Oprócz polepszenia jakości zdjęć, użycie wielokrotnego obiektywu pozwala urządzeniu na dostrzeganie głębi. To z kolei może oznaczać na przykład możliwość odtworzenia przez telefon trójwymiarowego obrazu fotografowanego obiektu lub robienia zdjęć z ostrością ustawioną w dwóch punktach jednocześnie.

Sprawdź Top10 Telefonów komórkowych 

Dotychczas szerokie zastosowanie takich modułów powstrzymywał fakt, że ich produkcja przebiega bardzo powoli. Niemniej jednak ostatnio producenci ogłosili szybki postęp w tej kwestii a przedstawiciel kierownictwa firmy Sony, która produkuje moduły dla iPhone’ów zapowiedział że w roku 2017 technologia ta będzie już mocno rozwinięta.

W tym roku firma Apple zdążyła nabyć przedsiębiorstwo rozwijające technologię optyczną. Zakupiona firma LinX i zajmuje się właśnie takimi rozwiązaniami, o jakich mowa powyżej, zatem prawdopodobne jest, że aparat w nowym iPhonie będzie właśnie ich dziełem.

Co sądzisz o ciągłych modyfikacjach iPhone-ów? Zapraszam do dyskusji poniżej w komentarzach.

blog comments powered by Disqus
more
Apple umieści w iPhonie 7 podwójny aparat i porzuci wystający obiektyw?