PODPOWIEDZI:

Apple umieści w iPhonie 7 podwójny aparat i porzuci wystający obiektyw?

Apple umieści w iPhonie 7 podwójny aparat i porzuci wystający obiektyw?

Nowy układ pozwoli telefonom robić znacznie jaśniejsze, wyraźniejsze i bardziej szczegółowe zdjęcia, a także uczynić urządzenia jeszcze cieńszymi.

Nowy iPhone 7 firmy Apple prawdopodobnie pozbędzie się wystającego z bryły obudowy obiektywu (który jest obecny w modelach 6 i 6s oraz w ich odpowiednikach oznaczonych plusem).

iPhone 6s

Według pogłosek z kilku różnych źródeł firma Apple pracuje nad wprowadzeniem układu podwójnego aparatu do swoich nowych telefonów. Taka zmiana pozwoliłaby na robienie znacznie jaśniejszych i wyraźniejszych zdjęć, zmniejszając jednocześnie grubość obudowy urządzeń.


Mniejszy moduł aparatu pozwoliłby przeprojektować tył telefonu i pomóc w pozbyciu się wystającego obiektywu. W obecnych iPhone’ach aparat jest lekko wysunięty poza bryłę urządzenia, co sprawia, że telefon nie jest całkowicie równy z tyłu i nie leży idealnie płasko, gdy położy się go na stole.


Telewizory TANIEJ w Media Expert

Użycie takiego układu pozwoliłoby jeszcze bardziej wyszczuplić całą resztę telefonu. Ma to sens, jeśli brać pod uwagę dążenia firmy Apple do zmniejszenia grubości iPhone’a 7 także innymi sposobami – takimi jak prawdopodobne porzucenie gniazda minijack.

Układy z podwójnym obiektywem są już od dawna kandydatami na element przyszłych smartfonów. Zdjęcia zrobione za ich pomocą dorównują tym pochodzącym z lustrzanek, same moduły natomiast utrzymują małe rozmiary.

Oprócz polepszenia jakości zdjęć, użycie wielokrotnego obiektywu pozwala urządzeniu na dostrzeganie głębi. To z kolei może oznaczać na przykład możliwość odtworzenia przez telefon trójwymiarowego obrazu fotografowanego obiektu lub robienia zdjęć z ostrością ustawioną w dwóch punktach jednocześnie.

Dotychczas szerokie zastosowanie takich modułów powstrzymywał fakt, że ich produkcja przebiega bardzo powoli. Niemniej jednak ostatnio producenci ogłosili szybki postęp w tej kwestii a przedstawiciel kierownictwa firmy Sony, która produkuje moduły dla iPhone’ów zapowiedział że w roku 2017 technologia ta będzie już mocno rozwinięta.

W tym roku firma Apple zdążyła nabyć przedsiębiorstwo rozwijające technologię optyczną. Zakupiona firma LinX i zajmuje się właśnie takimi rozwiązaniami, o jakich mowa powyżej, zatem prawdopodobne jest, że aparat w nowym iPhonie będzie właśnie ich dziełem.

Co sądzisz o ciągłych modyfikacjach iPhone-ów? Zapraszam do dyskusji poniżej w komentarzach.

blog comments powered by Disqus
Apple umieści w iPhonie 7 podwójny aparat i porzuci wystający obiektyw?