PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

Ile Tak Naprawdę Kosztuje Topowy Smartfon?

Ile Tak Naprawdę Kosztuje Topowy Smartfon?

Nierzadko gotowi jesteśmy zapłacić nie małą sumę pieniędzy za nowy smartfon czy tablet. Żadna cena nie gra roli, wówczas gdy jesteśmy zaślepieni ogarniającym nas zachwytem czy też pożądaniem danej rzeczy. Nie zdajemy sobie wówczas sprawy, ile tak na prawdę kosztuje dane urządzenie? Czas na stosunkowo aktualny przykład…

Urządzenie, które kosztuje 3 tysiące złotych, tak na prawdę może kosztować ⅓ tej kwoty! Bowiem, płacąc w sklepie za przykładowego Samsunga Galaxy S7, nasze ciężko zarobione pieniądze nie lecą prosto na konto Koreańczyków! Duży ułamek tej kwoty “leci” do tzw. “pośredników”. Są nimi m.in. sklep (w którym kupujemy produkt), państwo (ach te podatki...), dostawca… “pomniejsi pośrednicy”... i wreszcie sam producent! Zatem, na cenę danego produktu składają się różne koszta, których producent nie ma zamiaru pokrywać. Tak również w skrócie działa w głównej mierze handel.


Ekspresy do Kawy


 

Wracając jednak do tematu siódmej “galaktyki” od Samsunga. Niedawno pewnej grupie analitycznej z USA, udało się doszczętnie rozebrać wspomnianego wcześniej przeze mnie flagowca. Po przeprowadzeniu wnikliwych wyliczeń i zbadaniu rynku części elektronicznych, analitykom udało się oszacować zbliżoną cenę podstawową Samsunga Galaxy S7! Jak sądzicie, ile wyszło?

Poszukujesz dobrego i niedrogiego czytnika e-booków? Redakcja Videotesty.pl przygotowała obszerny poradnik!
 

Na tamtejszym rynku smartfon kosztuje w sklepie ok. 700 zielonych, czyli ok. 2800 złotych. Czy cena wyjściowa Galaxy S7 wynosi połowę tego? Nawet… mniej! Grupa analityczna oszacowała cenę na 255 USD! W przeliczeniu na nasze tu już jedynie nieco powyżej tysiąca złotych… Jak tu nie czuć się oszukanym, gdy widzimy takie kwoty? Mimo wszystko musimy mieć na uwadze wspomniane przeze mnie koszta! Tak niska kwota dotyczy jedynie “gołych” części, a przecież ktoś to musi jeszcze złożyć do kupy! Czyż nie?


Sprawdź najbardziej atrakcyjne ceny Samsunga Galaxy S7!
 

Reasumując. Nie możemy traktować tego jako coś złego, bowiem dzięki tym wszystkim pośrednictwom ktoś ma pracę, z której może przykładowo wyżywić swoją rodzinę. Oczywiście, kwoty te mogłyby być finalnie nieco niższe, ale równie dobrze my też moglibyśmy zarabiać mniej, tak? Chyba każdy się ze mną teraz zgodzi, iż nikt z nas nie zgodziłby się na rezygnację z części pensji! Zatem, są rzeczy, z którymi musimy się pogodzić, albo… omijać je szerokim łukiem. Nikt was przecież nie zmusi do kupienia luksusowego i bajecznie drogiego samochodu! Tak i tutaj mamy zawsze opcję wyboru. Zgadzacie się ze mną? Swoją opinię wyraźcie proszę w komentarzach poniżej tego materiału!

blog comments powered by Disqus
Ile Tak Naprawdę Kosztuje Topowy Smartfon?