PODPOWIEDZI:

Złamanie Zabezpieczeń iPhone’a Prostsze niż Uważano?

Złamanie Zabezpieczeń iPhone’a Prostsze niż Uważano?

Na początku zeszłego tygodnia Amerykańskie Biuro Śledcze, FBI poinformowało nas o finalnym złamaniu zabezpieczeń iPhone’a terrorysty z San Bernardino. Kończy to w pewnym stopniu batalię giganta z Cupretiono i FBI. Jak się jednak okazuje, sprawa odblokowania urządzenia nie musiała być tak trudna, jak sądzimy!

Przez około dwa miesiące Apple skutecznie broniło się przed podaniem kodu  źródłowego systemu iOS! Tak, FBI nie żądało jedynie pomocy w złamaniu zabezpieczeń tego konkretnego telefonu, a chciało otrzymać możliwość  łamania innych! Wszystko rzekomo miało być w szczytnym celu, ale z doświadczenia wiadomo, iż agencja dopuszczałaby się licznych nadużyć w tej materii. Potentat technologiczny stanął jednak w obronie prywatności, po czym otrzymał poparcie w tej kwestii u takich firm jak Google czy Microsoft.


Telewizory TANIEJ w Media Expert 

Przez taki szmat czasu producent smartfonu nie uległ i przystawał wciąż przy swoim. Nawet wówczas, kiedy FBI zagroziło pozwem do sądu, który finalnie przychylił się FBI. Co na to Apple? Powiedziało NIE! Firma z pewnością pomogłaby agencji, ale tylko w tym konkretnym przypadku! Kiedy jednak myślano, że już bodaj nigdy nie uda się FBI dostać do zawartości telefonu, niecały tydzień temu ogłoszono złamanie zabezpieczeń! Wielu spekulantów sądzi jednak, że agencja jedynie grała na czas, by panowie z Cupertino wreszcie się złamali.

Szukasz iPhone'a w najkorzystniejszej cenie? Sprawdź to!


 

Dlaczego? Jak się okazuje, w sieci istnieje możliwość zakupu urządzenia, które jest w stanie złamać każdy model iPhone z systemem do wersji iOS 7. Jeden z zagranicznych portali przetestował ów gadżet na modelu identycznym do tego, który należał do zamachowca. Co się okazało? Odblokowanie urządzenia potrwało… sześć godzin! Skoro tego typu urządzenie dostępne dla każdego cywila dostępne jest bez większych problemów, dlaczego by poważna agencja bezpieczeństwa nie posiadała by bardziej zaawansowanych metod? Dla waszej informacji, producent deszyfratora zarzeka się, iż w niedługim czasie dostępny będzie wariant, który pozwoli na złamanie hasła pod iOS 9! Zaś, obecny model zakupić można na eBayu w cenie 120 funtów, czyli ok. 600 złotych.

Poszukujesz odpowiedniego krzesła, który zadba o twoja prawidłową postawę? Zapraszam tutaj! 

Miejcie jednakże na uwadze, że teoria ta (niemalże spiskowa) nie jest w jakikolwiek sposób potwierdzona! Rzecz jasna wiele wskazuje na jej prawdziwość, ale nie dajmy się ponieść emocjom. Mimo wszystko, wg mojej całkowicie subiektywnej opinii… dałbym wiarę, że tak właśnie było! Ciekawi mnie tylko, czy wg Waszej opinii FBI chciało wyłudzićkod źródłowy systemu? Bylibyście w stanie poświęcić dobro prywatności osobistej w celu złapania innych terrorystów? Pamiętajcie jednak, że wówczas dalibyście narzędzia pozwalające na złamanie także waszego smartfonu i nie mówię tu tylko o iPhone’ach! Zapraszam gorąco do komentowania! ;)

blog comments powered by Disqus
Złamanie Zabezpieczeń iPhone’a Prostsze niż Uważano?