PODPOWIEDZI:

HTC One S9 - Średniak za Wygórowane Pieniądze

HTC One S9 - Średniak za Wygórowane Pieniądze

Dzisiaj Tajwańczycy postanowili podzielić się z nami swoim nowym produktem. Jest nim HTC One S9, który to nie ma zbyt mocno wyśrubowanych parametrów. W dodatku nie przejawia bycia jakimkolwiek zagrożeniem dla innych modelów smartfonów z tej półki cenowej. Po co zatem Tajwańczycy decydują wypuścić na rynek tego typu smartfon? Może liczą na łatwy zarobek? Przyjrzyjmy się temu z bliska!

Wczoraj miałem okazję napisać kilka słów odnośnie Meizu M3. Wyjątkowo tani smartfon z równie wyjątkowo mocną specyfikację - jak na tego typu segment. Przedstawiony dopiero co HTC One S9 jest dość podobny… z tym, że model prezentowany przez Tajwańczyków jest kilkakrotnie droższy! Co tym chce osiągnąć producent, który próbuje się w ostatnim czasie wydostać z finansowego padołu? Wg mojej subiektywnej opinii, ten model udowadnia brak konsekwencji w działaniach prowadzonych przez HTC. Jednakże przyjrzyjmy się bliżej omawianemu modelowi!


 

Patrząc na nowy smartfon od HTC… nie odnajdziemy w nim nic, co mogłoby w jakimkolwiek stopniu nas zaskoczyć. Typowa dla tego producenta aluminiowa obudowa nawiązująca stylem do topowego One A9 i One M9 podzielonego na dwa. To co wiemy od razu, to brak czytnika linii papilarnych, który nawet w budżetowych słuchawkach pojawia się coraz częściej. Jeśli chodzi o front, to mamy tu do czynienia z 5 - calową matrycą o rozdzielczości 1080x1920 pikseli. Z przodu znalazło się także miejsce dla aparatu do robienia “selfie” o rozdzielczości 5 mpix. Jeśli chodzi o rewers obudowy, tam dostrzeżemy obiektyw aparatu o rozdzielczości 13 mpix wraz z lampą doświetlającą LED. Tyle, jeśli chodzi o samą bryłę słuchawki.


 

Sercem urządzenia został procesor MediaTek Helio X10. Przyznacie, że nie należy on do najwydajniejszych jednostek? Co prawda, jest on “ciut” lepszy od CPU pojawiającego się w Meizu M3, ale przepaści między nimi nie wyśledzicie! W przypadku pozostałych części składowych odnajdziemy grafikę PowerVR G6200, 2 GB RAM-u, 16 GB RAM, slot na kartę microSD do 200 GB, baterię o pojemności 2840 mAh oraz system Android 6.0 Marshmallow. Poza tym wymiary smartfonu to 144,6x69,7x10,09 mm. Waga to 158 gramów. Wszystko to w cenie 499 euro, co daje ponad 2 tys. złotych! Oceńcie sami czy warto?

Chcesz kupić HTC One A9, ale nie możesz znaleźć odpowiedniej ceny? Służymy pomocą!

Tajwańczycy rzucili nam technologiczny ochłap w cenie konkretnego przedstawiciela mocnej średniej półki z zadatkami na klasę wyższą! Procesor bardzo średni, skromna ilość pamięci RAM i ROM, a już o oklepanym wyglądzie nie wspomnę! Nie wiem jak Wy, ale ja osobiście mam bardzo negatywne odczucia co do tego modelu. HTC pojechało po bandzie i tyle. Oczywiście, macie prawo nie zgadzać się z moją opinią, dlatego też proszę o udział w sekcji komentarzy poniżej materiału! Jaka jest Wasza opinia w tej kwestii? Zapraszam! ;)

blog comments powered by Disqus
HTC One S9 - Średniak za Wygórowane Pieniądze