PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telewizor vs Monitor - Co lepsze do grania?

EIZO ColorEdge CG245W - narzędzie dla grafika

EIZO ColorEdge CG245W - narzędzie dla grafika

Firma EIZO wprowadzi wkrótce do sprzedaży nowy model monitora przeznaczonego dla rynku graficznego. Jest to pierwsze urządzenie dla tego segmentu zastosowań, które wyposażono w funkcję automatycznej, sprzętowej kalibracji wykorzystującej wbudowany sensor optyczny.


Nowy monitor serii ColorEdge to propozycja kierowana głównie do osób zawodowo zajmujących się obróbką cyfrowej fotografii, przygotowywaniem materiałów do druku oraz edycją i postprodukcją video.

EIZO

W jego konstrukcji zastosowano matrycę klasy IPS oraz naturalnej rozdzielczości 1920 × 1200, która jest typowa dla monitorów o przekątnej 24,1”.

Panel charakteryzuje się maksymalną jasnością na poziomie 270 cd/m2, kontrastem 850:1, kątami widzenia 178° (zarówno w pionie, jak i w poziomie). Udostępniane przez monitor tryby pracy obejmują różne przestrzenie barw wykorzystywane zarówno w prepresie i obróbce fotografii (98% pokrycia AdobeRGB oraz 100% sRGB), jak i cyfrowej edycji i postprodukcji video (100% pokrycia dla Rec709/EBU/SMPTE-C, 102% dla NTSC).

EIZO 3

Funkcje wyświetlanie obrazu symulującymi sposób widzenia osób z zaburzeniami postrzegania kolorów (protanopii i deuteranopii) poszerzone zostały o trzeci tryb, odpowiadający wadzie wzroku polegającej na braku możliwości rozróżnienia kolorów żółtego i niebieskiego (tritanopia).

Najciekawszą cechą charakterystyczną nowej konstrukcji, jest funkcja automatycznej, sprzętowej kalibracji. Wykorzystuje ona wbudowany w monitor czujnik optyczny, ukryty podczas zwykłego użytkowania w górnej ramce monitora.

Monitor ColorEdge CG245W objęty będzie 5-letnią gwarancją door-to-door, obejmującą wszystkie elementy monitora. W sprzedaży dostępny będzie już na początku maja. Nie jest jeszcze znana jego cena.

blog comments powered by Disqus
EIZO ColorEdge CG245W - narzędzie dla grafika
Autor: Jacek Furtak