PODPOWIEDZI:

Nowy “Galaktyczny” Tablet Zapowiedziany Przez Samsunga!

Nowy “Galaktyczny” Tablet Zapowiedziany Przez Samsunga!

Dzisiaj pomówimy nieco o nadchodzącym tablecie z rodziny “Galaxy Tab A”, który właśnie został zapowiedziany przez giganta z Korei Południowej! Ten model z pewnością przypadnie do gustu, które poszukują w miarę poręcznego i wydajnego tabletu. Sprawdźmy zatem, czy urządzenie to spełni Wasze wymagania!

Nie da się temu zaprzeczyć, że komputery osobiste zostały delikatnie zepchnięty na boczny tor przez pojawienie się na rynku tabletów. Jeszcze większym ciosem dla wspomnianych komputerów są coraz częściej pojawiające się w naszych domostwach, tzw. “hybrydy”. Są to rozbudowane pod względem technologicznym tablety z dołączaną klawiaturą, która nierzadko wyposażana jest w dodatkowy akumulator lub cały szereg portów. Dlaczego ludzie wybierają akurat takie rozwiązanie? Powodem tego może być pożądanie mobilności! Laptopy swoje ważą, zaś komputera z monitorem nikt "pod pachę" brać nie będzie! Ten ostatni także wydaje się być bezużyteczny, gdyż ludzie do grania wykorzystują coraz częściej konsole stacjonarne, smartfony, ale coraz częściej wspomniane tablety! Przyjrzyjmy się jednemu z nich!

Poszukujesz dobrej "hybrydy" z Windows? Zatem, koniecznie musisz obejrzeć tę ofertę!
 

Samsung przygotował dla nas całkowicie nowy model, który został wyposażony w niezwykle dobre podzespoły bazowe. Także sama bryła urządzenia sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanego. Z tego co nam wiadomo, obudowa została wykonana w całości z aluminium. Sam kształt może się delikatnie kojarzyć z pierwszą generacja linii smartfonów Galaxy Alpha, co jeszcze bardziej podkreśla uczucie obcowania z marką ocierającą się o wysoką półkę! Przechodząc jednak do samego frontu urządzenia, łatwo dostrzec możemy, iż mamy tu do czynienia z ekranem o przekątnej 10.1 cala o nietypowej dość rozdzielczości 1920x1200 (WUXGA). 

Matryca ekranu została wykonana w technologii TFT PLS, który jest usprawnioną ewolucją ekranu IPS, który zapewnia o 10% większą jasność i znacznie lepsze katy widzenia! Także nasycenie barw jest lepsze w porównaniu do matryc IPS. Sercem tabletu jest procesor Exynos 7870 o taktowaniu 1.6 GHz, który wsparty jest układem graficznym Mali-T830. Ponadto, producent zamieścił we wnętrzu urządzenia 2 GB pamięci RAM (LPDDR3) oraz 16 GB ROM na potrzeby użytkownika. Nie zapomniano także o slocie na kartę microSD (do 200 GB), WiFi 802 11ac, Bluetooth 4.2, module LTE 4 (opcjonalnie), GPS z GLONASS, dwóch aparatach (8 mpix i 2 mpix) oraz baterii o pojemności 7300 mAh. Na pokładzie Galaxy Tab A znajdziemy Androida 6.0 wraz z nakładką systemową TouchWizz.Przyznacie, że świetnie prezentuje się ten model! Ciekawie zaprojektowany o mocnej specyfikacji, który zapewne znajdzie wielu odbiorców. Może także u nas? Bowiem, w przyszłym miesiącu Samsung startuje z oficjalną sprzedażą tego modelu w Polsce! Tablet będzie dostępny w dwóch kolorach: czarnym i białym. W sprzedaży pojawi się również wariant z LTE, za który przyjdzie nam zapłacić powyżej 1,5 tys. złotych. Tańsza wersja ma kosztować nie więcej jak 1200 zł. Zainteresowani? Zapraszam do komentowania! ;)

blog comments powered by Disqus
Nowy “Galaktyczny” Tablet Zapowiedziany Przez Samsunga!