PODPOWIEDZI:

Huawei Oskarża Samsunga o Kradzież Patentów!

Huawei Oskarża Samsunga o Kradzież Patentów!

Podobnej sytuacji już dawno nie było. Ba! Jeszcze nigdy w historii jakakolwiek firma pochodząca z Państwa Środka nie złożyła pozwu “patentowego” przeciwko jakiejkolwiek zanej firmie, a już na pewno nie Samsungowi! O co w tym wszystkim chodzi? Co stało się kością niezgody pomiędzy tymi dwoma gigantami technologicznymi? Zapraszam!

W ostatnich miesiącach niewiele mówiło się na temat wytoczeń pozwów do sądu o ukaranie za nieprawne wykorzystywanie patentu. Najgłośniejsze sprawy dotyczyły przeważnie pozwów wytaczanym Samsungowi przez Apple, ale ten problem już dawno został zażegnany. Stosunkowo niedawno dowiedzieliśmy się również o zakopaniu topora wojennego wujaszka Google’a oraz Microsoftu. Jak donoszą wieści z sieci, czaka nas kolejna “patentowa” potyczka! Szykujcie popcorn! ;)


Telewizory TANIEJ w Media Expert


 

Co jest powodem pozwu? Otóż, Huawei oskarża Samsunga o m.in. nieprawne wykorzystywanie technologii łączności komórkowej 4G bez uprzedniego uzgodnienia z nim. Samsung jest również oskarżany o wykorzystywanie interfejsu użytkownika, jaki możemy znaleźć w oprogramowaniu systemowym urządzeń tego chińskiego producenta. To dopiero początek, gdyż ci Chińczycy “patentami stoją”! Wszystko za sprawą ciągłego inwestowania firmy w prowadzenie badań i rozwojem technologii. W tę gałąź przemysłu Huawei zainwestował ostatnio 9,2 mld zielonych! Szacuje się, że jest to 15% dochodów uzyskiwanych w ciągu roku!

Interesujesz się zakupem modelu Huawei P9? Pomożemy Ci w najlepszym zakupie!


Powód nie ma zamiaru odpuścić Samsungowi i ma nadzieję, że ten postanowi wykupić niezbędne mu licencje i przyczyni się w głównej mierze do wspólnego rozwoju branży mobilnej! Póki co, Koreańczycy nie powiedzieli ani słowa w tej sprawie. Osobiście mam nadzieję, że Samsung nie pójdzie w zaparte i nie będzie upierał się przy swoim, jakoby w pełni legalnie wykorzystał wspomniane dobra chińskiego giganta! Tego w teorii nie chciałaby żadna ze stron, ale jeśli trzeba to trzeba.


Nie wiesz w co warto pograć na smartfonie? Musisz koniecznie przeczytać nasz najnowszy materiał!


Jak widać, mamy tu do czynienia z pierwszym przypadkiem w historii, kiedy to Chińczycy pozywają inną znaną markę! Przeważnie to firmy z Państwa Środka były obiektem tego typu działań, gdyż jak pamiętamy to właśnie Chiny były znane z nieprawnego wykorzystywania cudzych pomysłów! Karta jednak się odwróciła. Jak ta sytuacja dalej się potoczy i jaki będzie jej finał? Tego z pewnością dowiemy się za jakiś czas. Do tego czasu zapraszam was do naszej sekcji komentarzy! Wypowiedzcie się na temat wojen patentowych. Co o nich sądzicie i jaki wg Waszej opinii powinien być ich finał? Zapraszam! ;)

blog comments powered by Disqus
Huawei Oskarża Samsunga o Kradzież Patentów!