PODPOWIEDZI:

Lenovo i Jego Najnowszy Phablet Wspierający Technologię Tango!

Lenovo i Jego Najnowszy Phablet Wspierający Technologię Tango!

Dawno już nie słyszeliśmy o projekcie rozszerzonej rzeczywistości, Tango. Pomysł został zaprezentowany bodaj dwa lata temu przez Google, a w ciągu tego czasu nie nazbyt wiele mogliśmy się dowiedzieć, a już na pewno nie doświadczyć tego novum na konkretnym urządzeniu. Jednak nareszcie nadszedł solidny przełom i Lenovo zaprezentowało pierwszy w historii phablet wspierający tę technologię! Jesteście ciekawi? Zapraszam!

Niedawno odbyło się ciekawe wydarzenie pod tytułem Lenovo Tech World 2016, w którym to Chińczycy zaprezentowali kilka nowości ze świata mobilnej technologii. Jednakże tym, co najbardziej przykuło naszą uwagę był bajecznie prezentujący się phablet, Lenovo Phab 2 Pro! Jest to sporych gabarytów urządzenie, które ma w zanadrzu wyjątkowy “feature”, autorstwa samego wujaszka Google! Chodzi mianowicie o projekt Tango! Czym jest owe Tango?


Z pewnością nie chodzi tutaj o znany wszystkim taniec towarzyski! Ów projekt, to nic innego jak zaawansowana i wielce precyzyjna rozszerzona rzeczywistość. Dzięki zamontowanym licznym kamerom (czterem), urządzenie jest w stanie wykryć ruch, wyczuć głębię oraz przeskanować otoczenie w trzech wymiarach! Dzięki temu, phablet bezproblemowo rozpoznaje swoje położenie. Nieco podobne rozwiązanie możemy podpatrzeć chociażby w Microsofcie i jego projekcie HoloLens! Które rozwiązanie będzie znacznie lepsze i wyjątkowe? To z pewnością ocenimy z czasem. 

Teraz skupmy się na samym urządzeniu, bowiem przedstawia on nader ciekawą koncepcję! Na froncie odnajdziemy ogromną matrycę ekranu o rozmiarze 6.4 - cala w rozdzielczości QHD. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 652 o taktowaniu 4x1.4 GHz oraz 4x1.8 GHz. O efekty graficzne zadba zamieszczony układ Adreno 510. Całość jest wsparta przez 4 GB RAM oraz 64 GB ROM. Nie zabrakło również miejsca dla slotu na kartę microSD (który zamienny jest ze slotem SIM2). Za odpowiednie zasilanie odpowiedzialna będzie bateria o pojemności 4050 mAh, którą będzie można ładować w szybki sposób poprzez technologię Quick Charge! Dowództwo nad całym zestawem pozostało Androidowi w wersji 6.0 Marshmallow.


Warto jeszcze wspomnieć o aż 2 kamerach o rozdzielczości 8 mpix (od frontu) oraz 2 - óch 16 mpix (z tyłu), która będą odpowiedzialna za walory fotograficzne. Cóż, jeszcze nie było na świcie tak zaawansowanego pod tym względem urządzenia typu smartfon/phablet. Ponadto, Chińczycy chwalą się jeszcze niesamowicie zaawansowanym układzie dźwiękowym, który zaspokoi potrzeby nawet… audiofilów! Dźwięk jaki ma się wydobywać z czeluści urządzenia to Dolby AudioTM Capture 5.1 oraz Dolby Atmos!

Czy to rzeczywiście będzie dawało radę? Okaże się w samych testach, na które już Was gorąco zapraszamy! Jak tylko otrzymamy egzemplarz testowy od zaufanego człowieka, nie omieszkamy podzielić się naszymi wrażeniami z Wami! Phablet trafi do sprzedaży we wrześniu, a tym czasem zapraszam Was do komentowania oraz aktywnego uczestnictwa w naszej społeczności na forum! ;)

blog comments powered by Disqus
Lenovo i Jego Najnowszy Phablet Wspierający Technologię Tango!