PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Nowa Technologia w Samochodach - Piłeś, Nie Pojedziesz

Nowa Technologia w Samochodach - Piłeś, Nie Pojedziesz

Problem pijanych kierowców jest ogromny. Co chwilę słyszy się o kolejnych tragicznych wypadkach z ich udziałem. Czy nowe technologie mogą zniwelować ten problem? Być może w jakimś stopniu tak, bo na horyzoncie jest ciekawa technologia. Szczegóły w newsie.

Pięść sama się zaciska, jak w telewizji słyszy się o wypadkach drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. Tyle niewinnych osób straciło już przez nich życie.

Częste kontrole drogowe, kampanie w mediach, zaostrzone kary, coraz powszechniejsze alkomaty - jest sporo czynników, które mają chronić przed pijanymi kierowcami, a także wpływać na ludzką psychikę, by nie wsiadać za kółko po kilku głębszych. Cóż z tego, jak wszystkich i tak się nie wyłapie, a tragedie dalej się zdarzają?

Ranking alkomatów - sprawdź polecany modele!

Nowością jest System DADSS (Driver Alcohol Detection System for Safety), który znajdować ma się w samochodzie i automatycznie wykrywać, czy kierowca coś pił. Jeżeli tak, to nie ma siły, by odpalić samochód. Brzmi całkiem ciekawie, zobaczcie sami:

Wygląda obiecująco, ale czy na pewno się sprawdzi? Taki system nie byłby przecież obowiązkowy. Czy decydowałyby się na niego osoby nieodpowiedzialne, które nadużywają alkoholu i nie przejmują się tym, że muszą zaraz prowadzić samochód? Nie sądzę.

Największym problemem są ludzie, a konkretniej ich brak wyobraźni czy odpowiedzialności. Czasem ktoś pijany pomyśli sobie, że to przecież 5 minut jazdy, że na pewno da radę, że nic się stanie - to najczęstsze początki późniejszych tragedii na drodze.

Poczytaj także o autonomicznych pojazdach, które mogą być przyszłością motoryzacji

Powyższa technologia jest ciekawa, ale wątpię, by w większym stopniu zredukowała liczbę pijanych kierowców. Zbliżają się wakacje, więc osobiście apelują, żebyście nie dali ponieść się alkoholowemu uniesieniu, zachowywali zdrowy rozsądek i pod żadnym pozorem nie prowadzili samochodu, będąc w stanie wskazującym. Gra toczy się w końcu o ludzkie życie.

blog comments powered by Disqus
Nowa Technologia w Samochodach - Piłeś, Nie Pojedziesz
Autor: Łukasz