PODPOWIEDZI:

Google Szczodrze Płaci za Odnajdywanie Luk w Androidzie!

Google Szczodrze Płaci za Odnajdywanie Luk w Androidzie!

Mobilny systemy operacyjne mimo swoich licznych zabezpieczeń, nie są najbezpieczniejszym oprogramowaniem. Kiedy twórcy systemu zdołają odnaleźć jedną krytyczną lukę, wówczas mogą pominąć kilka innych, które zaważą nad naszym bezpieczeństwem! W przypadku Androida, Google ma swoich pomocników, którym ma zamiar płacić jeszcze więcej!

System mobilny od Google’a jest obecnie najniebezpieczniejszym systemem operacyjnym. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest wiele, ale najważniejszym z nich jest po prostu fragmentacja systemu! Na świecie mamy setki tysięcy urządzeń z przestarzałą i dziurawą wersją oprogramowania, ponieważ producenci sprzętu za nic mają sobie bezpieczeństwo swoich klientów! Zachęcają ich jedynie do zakupu młodszego urządzenia z nowszą wersja oprogramowania.


Z goła inaczej jest w przypadku smartfonów z rodziny Nexus, które są sygnowane logiem wujaszka Google’a, który z wielką dbałością przykłada się do “łatania” i aktualizowania tychże urządzeń. Aby jednak móc nadążyć ze wszystkim, gigant z Mountain View “wynajmuje” podwykonawców od brudnej roboty. Być może wynajmuje to dość duże słowo, ale co nieco ze stanem faktycznym ma wspólnego. O co, zatem chodzi? Otóż, jeżeli ktoś będzie w stanie odnaleźć lukę w zabezpieczeniach systemu Android i odpowiednio to opisze, wówczas może liczyć na pieniądze rzędu od 2200 do 6700 dolarów!


Brzmi kusząco, nieprawdaż? Wg oficjalnych danych, w zeszłym roku najaktywniejsze osoby otrzymały od 15 do 75 tys. zielonych na konto! Widać, że wujaszek wyjątkowo dba o swoich cichych współpracowników! Ponadto, w planach jest podwyższenie stawek o 33%, a nawet do 50%! Zatem, wszyscy znający się w temacie mogą pomyśleć o dogłębnym przeanalizowaniu obecnie najmłodszego Androida, celem odnalezienia ewentualnych luk w zabezpieczeniach. Z pewnością ich nie zabraknie!

Być może Google nie radzi sobie zbyt dobrze z usuwaniem niebezpiecznych elementów systemu, ale przynajmniej stara się w jakiś sposób ratować sytuację, poprzez “zatrudnianie” ludzi do tego. Gdyby jednak Android działał na tej samej zasadzie, co iOS czy nawet Windows 10 Mobile, wówczas wszyscy czulibyśmy się znacznie bardziej bezpieczni. Osobiście mam nadzieję, że Google/Alphabet wreszcie coś z tym zrobi i zmusi producentów sprzętu do aktualizowania swoich smartfonów/tabletów! Wg mej opinii, lepiej byłoby dostać “czystego” Androida, ale z ciągłym jego aktualizowaniem niż pełnego luk w zabezpieczeniach z nakładką od LG, Samsunga, Sony czy też HTC!  Jak myślicie? Wyraźcie swoje zdanie w komentarzach! ;)

blog comments powered by Disqus
Google Szczodrze Płaci za Odnajdywanie Luk w Androidzie!