PODPOWIEDZI:

Koreański Gigant Wprowadza Nowy Patent do Swoich Urządzeń!

Koreański Gigant Wprowadza Nowy Patent do Swoich Urządzeń!

Samsung postanowił wprowadzić do swoich smartfonów odrobinę powiewu świeżości, a efektem jego starań jest patent o nazwie Smart Glow! Czy to pozwoli zrewolucjonizować rynek? Może jednak jest to znany nam przysłowiowy “odgrzewany kotlet”? Czy Samsung dogłębnie przemyślał sobie sprawę? Sprawdźmy to!

Mówiąc o tym “patencie” w głowie tłoczy mi się myśl, skąd inżynierowie Samsunga wytrzasnęli ten pomysł?! Podobne temu rzeczy były już forsowane przez paru producentów lata temu i jak widać, okazały się one fiaskiem. O co zatem chodzi? Pamiętacie diodę powiadomień, która towarzyszyła smartfonom z rodziny Xperia? W owym czasie wyglądało to widowiskowo, co nadawało wyjątkowości i stylu produktom od Sony. W pierwszej fazie kolorów nabierał na w pół przeźroczysty pasek, zaś nieco później była już to jedynie punkt.

nowy patent

Pomysł wydawał się elegancki i zarazem praktyczny. Dioda świeciła się na odpowiedni kolor w zależności od powiadomienia, a co najważniejsze, podczas przeglądania galerii, owa dioda wyświetlała kolor wiodący na danej fotografii! Wydawać by się mogło, że jest to fajny bajer, ale inżynierowie Sony postanowili całkowicie odejść od tego pomysłu, a sami użytkownicy zdawali się nie protestować z tą decyzją. Zapytacie, co na to Samsung? Stworzył diodę powiadomień w postaci pierścienia otaczającego obiektyw aparatu!

dioda powiadomień

Dioda powiadomień na tyle urządzenia? Wiem z autopsji, że tego typu elementy montuje się raczej od frontu urządzenia z racji na poszanowanie i sensu i logiki. Kto kładzie swój telefon ekranem do dołu? No, właśnie. Inżynierowie Samsunga muszą być nadmiernymi optymistami, bowiem sens instalowania tego typu elementu z tyłu mija się z celem. Czy owe Smart Glow wyróżnia się jakoś znacząco na tle patentu Sony? Otóż… nie. W obu przypadkach powiadomienia są sygnalizowane kolorowym światełkiem. Cóż, jest jeden mały element odróżniający Smart Glow od pomysłu Japończyków! Dioda może służyć pomocą w robieniu selfie! W zależności od ustawienia naszej twarzy w kadrze, dioda będzie świeciła mocniej lub słabiej.

dioda powiadomień od Samsung

Pewnie zadajcie sobie teraz pytanie, jaki smartfon otrzyma omawiane Smart Glow? Może to was odrobinę zmieszać, ale tego zaszczytu nie dostąpią mocniejsze urządzenia, ale te budżetowe jak Samsung J2 2016! Niby nowy patent Samsunga, a nie ma w planach by otrzymał go jakiś porządnej klasy model? Nie chcę być chamski, ale nasuwa mi się komentarz typu: “tani smartfon - tani patent”! Podzielacie moje zdanie? Wypowiedzcie się proszę w komentarzach pod tym materiałem. Zapraszam Was również na nasze forum, na którym pomożemy Wam rozwiązać nie jeden problem!

blog comments powered by Disqus
Koreański Gigant Wprowadza Nowy Patent do Swoich Urządzeń!