PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Jaki wybrać Smartfon? Poradnik

Smartfonowe Podsumowanie IFA 2017

Smartfonowe Podsumowanie IFA 2017

Za nami targi IFA - jedno z większych wydarzeń roku jeżeli chodzi o elektronikę, a zwłaszcza smartfony. Wraz z każdymi targami jesteśmy świadkami i tych gorących, i mniej wyczekiwanych premier. W tym roku z zaciekawieniem czekaliśmy na LG V30, ale swoje modele zaprezentowały również Sony, Alcatel czy chociażby Motorola. Zapraszam!

LG V30

Zaczynamy oczywiście od LG V30 – smartfona, który ma konkurować bezpośrednio z Samsungiem Galaxy Note 8.Powiem Wam szczerze, że to może być urządzenie, które skutecznie poradzi sobie z konkurentem. Osobiście jeszcze nie widziałem na żywo LG V30, ale jak już zdążyłem przeczytać i obejrzeć na filmach, ekran OLED wygląda i działa znakomicie (i kto wie, czy nie jest lepszy od super AMOLED-u Samsunga. Sprawdzimy to w teście.

LG V30 przód
Wyglądem zdecydowanie przypomina LG G6 – oczywiście w powiększonej wersji. Nie jest to zaskakujące. LG niedawno zapowiedziało, że będzie produkować smartfony właśnie w takich proporcjach. Widoczne są metal i szkło – ponoć Gorilla Glass 5 - więc jest dobrze, przynajmniej w tym aspekcie nie ma cudowania jak z G6, gdzie mieliśmy kilka szkieł na różnych powierzchniach.

Specyfikacja jest bardzo dobra – Snapdragon 835, 4 GB pamięci RAM i dwie wersje pamięciowe: 64 GB oraz 128 GB. Jak na tę półkę cenową jest znakomicie, ale i przewidywalnie. Trochę mi się nie podoba lustrzany look LG, moim zdaniem zbytnio przywodzi na myśl Xperię XZ Premium. No cóż, trudno – taka jest moda. Ponownie mamy dwa aparaty: jeden jasny 1,6, a drugi szerokokątny. Pozwólcie, że zdjęcia pokażemy, jak już aparat będzie u nas na testach. Liczę na to, że będzie…

Zasadniczo wydaje się to bardzo udany model i mam nadzieję, że jest pozbawiony wad produkcyjnych. Podoba mi się jego design oraz wyświetlacz. Cena jest dość wysoka, ale też dużo niższa niż cena Galaxy Note 8.

Sony Xperia XZ

Zupełnie gdzie indziej swoje smartfony pokazało zagubione Sony. Uwagę przykuły dwa modele: Xperia XZ1 ora XZ1 Compact - potężne urządzenia zaopatrzone w najnowszy system Qualcomm Snapdragon 835. Oba telefony są bardzo do siebie zbliżone; różnią się zasadniczo tylko wielkością oraz ekranem. Większa Xperia posiada ekran o przekątnej 5,2 cala i w rozdzielczości Full HD, mniejsza wersja ma zaś wyświetlacz 4,6 cala i rozdzielczość HD. Patrząc na wersję compact już wiem, że to właśnie tenmodel będzie liderem najnowszych benchmarków.

Sony Xperia XZ1
Warto również wspomnieć o opcji skanowania twarzy. To świetny bajer - szczególnie jeżeli chcemy odpalić drukarkowy biznes i drukować facjaty swoich klientów. Moim zdaniem to najlepsza ciekawostka targów. Aparaty ponownie będą mogły nagrywać filmy w slow motion w 960 klatkach na sekundę. Szkoda, że nic nie pokombinowano z wyglądem słuchawek i znów mamy ich kwadratowe, nudne wydanie. Dobrze za to, że jakość wykonania cały czas pozostaje na wysokim poziomie.

Motorola Moto X4

Swoje smartfony pokazała również Motorola, która zaczyna poważnie zagrażać może nie typowo chińskim markom, ale takim jak właśnie Sony czy LG. Na targach IFA pokazano Moto X4, który ma się u nas pojawić w październiku.

Moto X4
Z przodu smartfona mamy matrycę typu IPS w rozmiarze 5,2 cala i rozdzielczości Full HD. Warte uwagi może być szklane pochodzenie obudowy, będące miłym akcentem designerskim. Sami twórcy twierdzą, że jest to tzw. „konturowe szkło 3D”. Część z Was z pewnością ucieszy fakt występowania w tym modelu odporności na wodę i kurz według standardu IP68.

Kilka słów o Samsungu

Wszystkiemu przyglądał się Samsung, który już wcześniej zaprezentował swojego Note 8 i można szczerze powiedzieć, że z amatorami nie będzie się ścigał - inna liga, to i inne urządzenia. Zasadniczo stwierdzam, że tego typu targi nie są dobrym miejscem na prezentacje flagowców. Po co się dzielić splendorem z innymi. Lepiej zorganizować własną konferencję, na której oczy całego świata będą skierowane tylko i wyłącznie na Twoje produkty.

blog comments powered by Disqus
Smartfonowe Podsumowanie IFA 2017
Autor: Łukasz