PODPOWIEDZI:
72 godziny promocji w RTV Euro AGD

Bany na Steam, Nowe Sony, Xbox Watch - VideoNews #123

Bany na Steam, Nowe Sony, Xbox Watch - VideoNews #123

Witam Was bardzo serdecznie w 123 VideoNewsie, w którym po raz kolejny przybliżę Wam najciekawsze wydarzenia ze świata technologii z ostatniego tygodnia. Dziś między innymi o banach na Steam, Xbox Watch oraz nowym GoPro 6.

Nowe GoPro 

A zaczynamy od nowego GoPro, który niespecjalnie zaskakuje, ponieważ sam design nie zmienił się praktycznie wcale. Najważniejszymi różnicami względem poprzednika są: możliwość nagrywania filmów w 4K i 60 klatkach na sekundę, 2,7k w 120 kl/s oraz w Full HD w ..slowmotion" 240 fps. Zmieniono też czteroosiową stabilizację obrazu na sześcioosiową optyczną. Zmieniono jeszcze prędkość W-iFi, zoom oraz dodano tryb HDR. Co to wszystko oznacza? Że chyba wreszcie warto kupić piątkę, ponieważ cena najnowszej kamerki w Polsce ma wynosić aż 2399zł. Na pewno sporą zaletą sprzętu jest pełna kompatybilność z akcesoriami do poprzednika

GoPro 6 Hero

Jak naprawić Stronę

No dobra, zrobiło się zbyt poważnie jak na Videonews! Korzystacie z Giphy na messengerze? Firma za nie odpowiedzialna postanowiła, że GIF-y nie powinny być dostępne tylko do korzystania na czacie, ale również poza nim. Co w związku z tym? W ubiegłym tygodniu uruchomiono Giphy Sticker Embed - narzędzie, które pozwala wchodzącym na stronę, na której funkcja została zaimplementowana, korzystać z przemieszczających się po ekranie GIF-ów w dowolnej konfiguracji. Ale po co to komu? Dyrektor ds. Produktów Tom Smith objaśnia, że na stronach należy zwiększać poziom interakcji, abypodnieść poziom zaangażowania odbiorcy. GIF-y, które odpowiednio sobie poukładamy na stronie, mają być naszym arcydziełem i dać szansę na kolejne przechwałki przed znajomymi. Co o tym myślicie? Jak dla mnie jest bardzo prawdopodobne, że ta opcja w zastraszająco szybkim czasie się znudzi. 

Bany Na Steam 

Pamiętacie jeszcze usługę Steam Greenlight, która miała umożliwić niezależnym twórcom publikowanie gier na platformie Steam dzięki ocenom zwiastunów przez graczy? Jakiś czas temu usługa została zamknięta, jednak śmieciowe gry, które dzięki niej się pojawiły, na Steamie pozostały. Niestety to nie jest jedyny problem platformy od Valve,  ponieważ w sklepie od dłuższego czasu pojawiał się ogrom produkcji opartych na niezmienionych elementach darmowych silników do tworzenia gier, które miały twórcom w szybkim czasie przynieść spore zyski. Valve w minionym tygodniu postanowił coś z tym zrobić - i tak oto 200 crapów zostało usuniętych. Jakie to były gry? Przede wszystkim produkcje dwóch studiów - Zonitron Productions oraz Silicon Echo Studios, które w przeciągu ostatnich paru tygodni wypuściły ok. 90 gier. Przypomnę, że chluba naszego kraju w growym światku - CD Projekt Red (firma CD Projekt) w przeciągu swojego 10 letniego istnienia wydała zaledwie sześć tytułów plus parę dodatków.  

RIP SteamGreenlight

Nowa, Lepsza Nawigacja 

Jeszcze niedawno spędzając całe dnie na bieganiu za Pokemonami odczuwałem niezwykle nieodparte wrażenie, jakoby mój telefon ciągle źle odczytywał moje położenie w terenie, przez co musiałem więcej chodzić, by wykluć swojego pokemona. Jak się jednak okazuje w niedalekiej, bardzo niedalekiej przyszłości problem ten ma zostać zażegnany. Broadcom ogłosiło, że opracowało nowe chipy GPS, umożliwiające określenie naszego położenia z dokładnością do 30 centymetrów; dla przypomnienia - obecny zakres odczytu to 5 metrów.

Firma również - jak twierdzi - zmniejszyła zapotrzebowanie nowego chipu na energię elektryczną. Pierwsze telefony z nowym GPS-em mają pojawić się już w przyszłym roku

Lidl i jego ładowarki

Elektryczne pojazdy to przyszłość - nie ciężko zauważyć, że to już jest fakt, kiedy firmy zupełnie niezwiązane z motoryzacją próbują troszkę zaczerpnąć z rynku ekopojazdów. W Polsce ,,elektryki" jeszcze nie są specjalnie popularne. Lidl w Niemczech postanowił, by przy niektórych (jeszcze) polskich marketach stworzyć specjalne miejsca parkingowe, by klient mógl podładować swój pojazd. Pierwsze takie parkingi, które niwelują problem braku odpowiednich stacji dla samochodów elektrycznych pojawiły się już w Poznaniu, Warszawie oraz Gródkowie, będąc w grupie 100 takowych w całej Europie. Ładowarki dostarczane przez firmę AVV mają moc 22kW, dzięki czemu mają ładować baterię do 80 procent w 30 minut - idealnie, by w wolnej chwili zrobić sobie zakupy. Czekamy na więcej takich opcji, w końcu o naszą piękną ziemię trzeba dbać jak się da! 

Apple! Co Poszło Nie Tak? 

Największą nowością, która niezwykle zaskoczyła wszystkich fanów smartfonów z nadgryzionym jabłuszkiem, było usunięcie czytnika linii papilarnych w najnowszym iPhone X. The Wall Street Journal twierdzi, że Apple miało zamiar zintegrować czytnik linii papilarnych z ekranem, jednak - jak już wiemy - nie udało się tego dokonać. Najwyraźniej OLED-y nie współpracowały tak chętnie, jednak takie informacje skłaniają do myślenia, że prawdopodobnie tego typu rozwiązanie znajdzie swoje miejsce w następnym modelu. Jeżeli jesteśmy już przy iPhonach, to muszę wspomnieć o Ikei, która w związku z najnowszą funkcjonalnością smartfonów od Apple - ładowaniem indukcyjnym (witamy w 2015 roku?), postanowiła stworzyć bardzo ciekawe reklamówki swoich produktów. Jak widzicie Ikea jest niezwykle podekscytowana możliwością ładowania nowych iPhonów przy użyciu swoich mebli, nawiązując w obecnej kampanii do owej nowości na każdym kroku. 

Iphone - ładowanie meblem Ikea

Sony Zmienia Design 

Od dłuższego czasu Sony tworzy swoje smartfony w dość standardowy sposób. Xperie kojarzone są obecnie z fajnymi bebechami i aparatami oraz z ogromnymi ramkami. Gdy na wrześniowej IFA LG prezentowało praktycznie bezramkowego LG V30, na stoiskach Sony mogliśmy zobaczyć Xperię XZ1 z ramkami nad i pod ekranem o grubości palca wskazującego. Sony nie pozostało głuche na podobne do moich docinki, i tak oto po Internecie fruwają pogłoski o nowym smartfonie japońskiego producenta z odmienną, prawie bezbramkową konstrukcją. Nowy projekt ma nosić nazwę Mirai i rozpocząć nową filozofię budowy smartfonów tego producenta. A Wy jak myślicie, wyszło by to firmie na plus, czy może lepiej zostać przy klasycznym stylu? 

LG V30 v Sony XZ1

Xbox Watch 

Ogromnymi krokami zbliża się premiera Xbox One X. Co jednak ciekawe, strona Suomi Mobili informuje o specjalnym smartwatchu, który miałby wpaść w ręce graczy spędzających swój wolny czas właśnie przy konsoli od Giganta z Redmond. Podobno smart zegarek opracowywany miał być już w 2013 roku i wejść do obiegu w 2015. Co miał oferować graczom? 1,5- calowy ekran dotykowyz pełną Xboxową kompatybilnością oraz magnetyczny sposób ładowania. Do czego mógłby być wykorzystywany Xbox Watch, gdyby powstał? 

Krótkie Newsy 

Essential Phone 

Słyszeliście o Essential Phone? Smartfon twórcy Androida – Andy'ego Rubina, który ma być niezwykłą słuchawką, podobno sprzedaje się koszmarnie - w liczbie zaledwie 5000 sztuk. Mimo ogromnych nadziei pokładanych w smartfonie, najprawdopodobniej do porażki przyczyniła się jego cena wynosząca 700$

Zmiany na Twitterze 

Nadchodzą zmiany na Twitterze. Już wkrótce będzie można użyć w tweecie więcej niż 140 znaków, bo aż 280

Kubełek KFC 

Na messengerze od facebooka pojawiła się ciekawa gra od KFC, która wymaga od nas wrzucania do kubełka kurczaków. Co w tym nie zwykłego? Najlepszy wynik wygrywa ,,Wtorkowy Kubełek". 

blog comments powered by Disqus
Bany na Steam, Nowe Sony, Xbox Watch - VideoNews #123