PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

Premiera LG V30 - Niesamowity Smartfon z Targów IFA 2017

Premiera LG V30 - Niesamowity Smartfon z Targów IFA 2017

Stało się - LG zaprezentowało swój najnowszy smartfon, czyli model LG V30. Przyznać trzeba, że ma on całe multum nowoczesnych rozwiązań i innowacji. Przeczytacie o nich w poniższym newsie.

LG V30 bez wątpienia może mocno namieszać na smartfonowym rynku, z czego osobiście bardzo się cieszę. Sprzęt ten, na pierwszy rzut oka wygląda fenomenalnie, i nie chodzi mi tu jedynie o design.

Filmowanie na wyższym poziomie

Przechodząc do konkretów, LG mocno postawiło na jakość filmowania smartfonem. Jest tu bowiem obiektyw o przysłonie F1.6 wpuszczający więcej światła. Ujęcia są dzięki temu nasycone. Szklany obiektyw Crystal Clear jest gwarancją znakomitego odwzorowania barw i wyrazistego obrazu. Ciekawostką jest funkcja Cine Video, która według producenta pozwala nagrywać w kinowej jakości - przy pomocy wielu filtrów odpowiednich dla danych gatunków filmowych. Warto też dodać, że drugi aparat ma 13MP.

Zobacz też: Jak kupić dobry smartfon?

Premiera LG V30

Wyświetlacz OLED FullVision

LG V30 wyposażony został w znakomity wyświetlacz OLED FullVision o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 2880 x 1440 px. Ma on dokładnie 6 cali. Takie parametry muszą zapewnić obraz niebywałej jakości.

Trzeba również zauważyć, że smartfon jest smukły i lekki - 8 mm niższy i 3 mm cieńszy od swojego poprzednika. Urządzenie ma więc zaledwie 7,3 mm grubości i waży 158 g.  Powierzchnia telefonu jest gładka i jednolita w dotyku - model ten obudowano hartowanym szkłem.

Wysoka wytrzymałość

Przy swojej smukłości, wydawać by się mogło, że LG V30 jest smartfonem raczej delikatnym. Nic bardziej mylnego. Smartfon zabezpieczony jest powłoką Gorilla Glass 5. Telefon jest nawet  zgodny ze standardami odporności wyznaczonymi przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych. Trzeba więc wiedzieć, że LG V30 w teorii można zabrać na... misje wojskowe.

Ze smartfona możemy korzystać w każdych warunkach - spełnia on normę IP68. Z pewnością zainteresuje Was fakt, że LG V30 może znajdować się pod wodą o głębokości do 1,5 metra nawet przez 30 minut.

LG V30

Świetny dźwięk

Współpraca firm LG i Bang & Olufsen zaowocowała już na targach IFA niezwykłym telewizorem, ale jak się okazuje - nie tylko. Najnowszy smartfon wspomnianego producenta zapewnia autentyczne doznania dźwiękowe wysokiej jakości. Cyfrowe filtry poprawiają echo, a częstotliwości dźwięków i skale decybeli są precyzyjne dostosowywane.

LG chwali się także, że V30 jest pierwszym smartfonem na świecie obsługującym technologię MQA, pozwalającą na streaming plików audio o wysokiej rozdzielczości w bardzo szybkim tempie.

Co z wydajnością?

Za wydajność smartfona odpowiadać ma układ Qualcomm Snapdragon 835. Nie powinniśmy mieć więc jakichkolwiek problemów z płynnością działania smartfona LG V30, choć na praktyczne testy przyjdzie jeszcze czas. Plusem jest także aplikacja Daydream, która zwiększa płynność wirtualnej rzeczywistości.

LG V30 wszystkie kolory

Inne udogodnienia

Czym jeszcze może zaskakiwać omawiany smartfon? Z pewnością ulepszonym Asystentem Google, który wykorzystuje pełnię możliwości zaawansowanego przetwarzania dźwięku. Mówiąc najprościej - "kuma" on jeszcze więcej, dzięki czemu wykonuje bezproblemowo większość naszych poleceń głosowych.

A co powiecie na sterowanie np. pralką za pomocą smartfona? LG V30 daje taką możliwość, dzięki aplikacji Google Home. Ba, nie następuje to jedynie za pomocą wybierania danych opcji - można powiedzieć po prostu: "OK Google, niech LG upierze moje ubrania". Warunkiem jest oczywiście posiadanie pralki firmy LG, i to raczej nowszej, która jest w stanie korzystać z tej funkcjonalności.

Technologia Quick Charge 3.0 naładuje naszą baterię od 0 do 50% pojemności w około 30 minut. Warto zaznaczyć, że ma ona  3300 mAh.

Sam interfejs powinien być bardzo wygodny. „Pływający pasek” (Floating Bar) daje szybki dostęp do najczęściej wybieranych aplikacji. Funkcja  Always on Display (AOD) daje nam niejako drugi ekran, na którym zawsze wyświetlane są najważniejsze informacje.

Dostęp do urządzenia jest rzecz jasna odpowiednio zabezpieczony. Można wybrać np. rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie głosu, czytnik linii papilarnych czy już w zasadzie klasyczna funkcja Knock Code.

Specyfikacja LG V30

Specyfikacja LG V30

Dostępność LG V30

LG V30 w pierwszej kolejności pojawi się w Korei Południowej - dokładnie od 21 września, a następnie trafi na kluczowe rynki Ameryki Północnej, Azji, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Na wybranych rynkach będzie także dostępny LG V30+ z pamięcią 128 GB.

Do wyboru będą wersje kolorystyczne Aurora Black, Cloud Silver, Moroccan Blue oraz Lavender Violet. Cena nie została jeszcze podana.

Galeria z IFA 2017

blog comments powered by Disqus
Premiera LG V30 - Niesamowity Smartfon z Targów IFA 2017