PODPOWIEDZI:

Ogromna Kara Dla Qualcomm

Ogromna Kara Dla Qualcomm

Qualcomm chyba lubi płacić ogromne kary, gdyż ponownie będzie musiało wyłożyć na stół sporą kwotę... Ile i za co? O tym w newsie.

997 milionów Euro kary!

Firma Qualcomm została po raz kolejny ukarana i tym razem będzie musiała zapłacić aż 997 mln euro kary. Za co konkretnie? Chodzi o spór z Apple.

Qualcomm

Qualcomm naruszyło ustawę antymonopolową, gdyż płaciło firmie Apple za stosowanie wyłącznie ich produktów. Komisja Europejska jasno podkreśliła, że przez swoje praktyki Qualcomm właściwie wyeliminował wszelką konkurencję - i nie jest tu istotne jak dobre będą jej produkty.

Qualcomm Monopolistą

Już rok ciągnie się walka Apple vs Qualcomm o prawa patentowe. Producent popularnych iPhone'ów domaga się 1 miliarda dolarów USD za nie dostarczenie uczciwych warunków w licencjach. Czym odpowiedział Qualcomm? Nie chciał kasy, a... zablokowania sprzedaży iPhone'ów przez naruszenie  patentów.

Qualcomm vs apple

Nie ma Qualcomm - nie ma smartfona?

Qualcomm uparcie twierdzi, że obecnie nie ma możliwości na stworzenie smartfona bez wykorzystania ich technologii.

Apple Kontra Qualcomm

To zresztą nie pierwsze praktyki monopolistyczne wspomnianego koncernu. W przeszłości dostali już oni karę w wysokości 1 miliarda dolarów USD (w Chinach), a także 850 milionów dolarów (w Korei Południowej).

Qualcomm Ukarane

Co jednak z Komisją Europejską i naruszeniem prawa antymonopolowego przez Qualcomma? Otóż, KE postanowiło nałożyć karę finansową w kwocie 1,23 mld dolarów (997 mln euro)! Zdawałoby się, że jest to przeogromna kara finansowa, która mogłaby pogrążyć nie jedną firmę, ale... stanowi ona jedynie 4,9% obrotu Qualcomma za zeszły rok. Jak widać, nic sobie z tego nie robią i dalej wszelkimi środkami chcą wyeliminować rywali na rynku chipsetów do obsługi LTE. Czy rzeczywiście są tacy idealni w tym co robią? Może ich wysoka pozycja jest głównie efektem grania nie fair?

blog comments powered by Disqus
Ogromna Kara Dla Qualcomm