PODPOWIEDZI:

AnTuTu Publikuje Najnowsze Wyniki Benchmarku!

AnTuTu Publikuje Najnowsze Wyniki Benchmarku!

Wydajność to jeden z najważniejszych elementów każdego smartfonu. Poszukując konkretnego modelu w gruncie rzeczy, to właśnie tym elementem kierujemy się przy wyborze przyszłego urządzenia. Popularna marka benchamrków urządzeń mobilnych, właśnie opublikowała wyniki testów na połowę roku 2016! Jak sądzicie, kto jest w czołówce? Zapraszam do lektury!

Osoby interesujące się urządzeniami mobilnymi, zapewne z zapartym tchem śledzą wiadomości dotyczące wyników pomiaru wydajności poszczególnych urządzeń. Nie bójmy się tego powiedzieć, że ciekawią nas osiągi poszczególnych urządzeń! Ta ciekawość wzrasta, jeśli chodzi o zakup nowego smartfonu czy też tabletu. Warto wówczas zerknąć na aktualne wyniki testów takich benchmarków jak chociażby AnTuTu! Właśnie zostały opublikowane najnowsze dane, na które rzucimy dziś okiem!

Producent benchmarku podał dziesięć pozycji smartfonów, które osiągnęły najlepsze wyniki w testach. Jak sądzicie, kto jest w czołówce? Może to was rozczaruje, ale nie znalazło się miejsce nie dla Apple, ani Samsunga… być może nie na początku! Pierwsza dziesiątka jest wręcz okupowana przez rynek Chiński, który jak widać, prężnie się rozwija i nie tylko dorównuje “zachodniej” konkurencji, ale ją przegania! Niepokojącą dla niektórych informacja może być zajęcie aż siedmiu pozycji przez azjatyckich producentów! Pierwszych pięć pozycji bronią Chińscy producenci z modelami takimi jak:


 

  • OnePlus 3                     140  288

  • LeEcco Max2                138 026

  • Lenovo ZUK Z2 Pro     136 853

  • Xiaomi 5                        136 773

Jak widzimy, Chińczycy mocno dominują w tym zestawieniu, co pozwala nazwać ich liderem w dziedzinie tworzenia zaawansowanych sprzętowo urządzeń. Kto by pomyślał, że zajdą tak daleko w tak krótkim czasie? Szkoda jednak, że zabrakło takich marek jak Meizu czy Huawei. Widocznie, ich urządzenia nie należą do przodujących w omawianym dziś aspekcie. Sprawdźmy jednak, jak prezentuje się dolna część stawki, którą rozpoczyna Samsung ze swoim tegorocznym flagowcem!


 

  • iPhone 6S                              133 781 

  • ZTE AXON 7                          132 217

  • iPhone SE                              131 401

  • Lenovo ZUK Z2                     129 076


 

Także i w tym przypadku kilka pozycji zajęli gracze z Państwa Środka! Dominacja ich sięga już zenitu, ale przyznajcie, że sobie na to w pełni zasłużyli! Ostatnie lata ciężkiej pracy pokazały, że ci azjatyccy gracze w pełni sobie zasłużyli na obecne wyniki, bowiem przykładali się do rozwoju znacznie bardziej od tak znanych nam graczy branżowych jak Samsung czy Apple!


Mam takie głębokie odczucie, że jeśli znani nam producenci nie wezmą się w garść i nie stworzą realnej konkurencji dla Chińczyków, wówczas czeka nas obserwowanie powolnej agonii tychże firm. Nie mówiąc jedynie o specyfikacji, ale nawet pod względem designu smartfony z Chin, bardzo często wyglądają bardziej zróżnicowanie oraz oryginalnie! Czyż tak nie jest? Wyraźcie swoje zdanie na łamach komentarzy poniżej materiału! Zapraszam także Was serdecznie na nasze forum! ;)

blog comments powered by Disqus
AnTuTu Publikuje Najnowsze Wyniki Benchmarku!