PODPOWIEDZI:

Popularny Komunikator Messenger z Obsługą Force Touch!

Popularny Komunikator Messenger z Obsługą Force Touch!

Premiera iPhone’a 6s miała miejsce już w październiku zeszłego roku, a tego dnia nastąpiła również oficjalna premiera obecnie flagowej funkcji, czyli Force Touch/3D Touch! Funkcjonalność ta wydaje się być całkiem pożyteczna, ale jest ona obsługiwana tylko przez nieliczne aplikacje przeznaczone na system mobilny iOS! Po długim czasie oczekiwania, doczekaliśmy się wsparcia dla Force Touch w Messengerze!

Czym dokładnie jest wspomniany Force Touch/3D Touch? Jest to rozwiązanie technologiczne, które umożliwia odczytywanie siły nacisku jaką wywieramy na matrycę ekranu naszego smartfonu. W zależności od siły nacisku, urządzenie podejmuje odpowiednie czynności, które to prowadzą do aktywacji danej opcji zachowań takich jak: wyświetlanie pod menu czy podglądanie dodatkowej zawartości w (przykładowo) małym oknie. Dzięki praktycznemu zastosowaniu owej technologii, naszego smartfona możemy wykorzystać nawet jako… wagę!

iPhone 6S
 


PROMOCJE na zakup Pralek lub Suszarek

Zapewne, wielu pogratulowałoby Apple tak świetnego i oryginalnego pomysłu, ale… nie jest to jego patent! Bowiem, iPhone 6s nie jest pierwszym smartfonem, które tę technologię ma zaimplementowaną! Pionierem w tej dziedzinie jest jedno z najbardziej rozpoznawalnych marek Państwa Środka, którym jest… Huawei! To ten azjatycki gigant umieścił Force Touch w pierwszym smartfonie na świecie, którego nazwał Huawei Mate S! Jednak, nie zauważyliście, że Chińczycy jakoś się z tym nie obnoszą? Tę “pałeczkę” przejął potentat z Cupertino, który wiąże tę funkcję ze swoim aktualnie najnowszym smartfonem - iPhonem 6s oraz 6s Plus.


Huawei Mate S

Wróćmy jednak do sedna naszego dzisiejszego tematu, a konkretnie do obsługi owego 3D Touch w aplikacji Messenger. Zatem, co dokładnie umożliwia nam owe wsparcie? Otóż, dłuższe przyciśnięcie pola z wyświetlaną aplikacją messenger powoduje ukazanie się menu kontekstowego. W tymże menu możemy dokonać wyboru paru opcji takich jak: wyciszenie, usunięcie, wyświetlenie dodatkowych informacji, kontaktów i multimediów (zdjęcia, filmy, mapy). W zależności od poziomu nacisku wywieranego na ekran, taka opcja zostanie nam podświetlona.

Pokemon GO właśnie ruszył w Polsce! Sprawdź jak w niego grać!


Touch Force

Najnowsze gogle VR od Sony właśnie weszły w fazę promocyjną! Sprawdź aktualną cenę na własne oczy!

Pragnę zaznaczyć, że obecna wersja Messengera na iOS ma niezliczoną ilość błędów, zatem podejdźcie do niej z dużą dozą dystansu i wyrozumiałości… o ile nie chcecie z nerwów wyrzucić smartfona przez najbliżej sytuowane okno! Tak czy inaczej, warto spróbować i czekać, aż kolejne mniej lub bardziej popularne aplikacje będą obsługiwały to rozwiązanie. Jak sądzicie, pojawi się w iPhonie 7? Zapraszam Was do komentowania i aktywnego uczestnictwa na naszym wspaniałym forum, które nie istniałoby bez waszego wsparcia! ;)

blog comments powered by Disqus
Popularny Komunikator Messenger z Obsługą Force Touch!