PODPOWIEDZI:

Fałszywa aplikacja do mobilnej bankowości

Fałszywa aplikacja do mobilnej bankowości

Liczba aplikacji w Google Play jest tak duża, że są wśród nich również niebezpieczne pozycje, których celem jest wyłudzenie naszych danych lub pieniędzy. Tak właśnie było z fałszywą aplikacją Bankowość uniwersalna Polska.

Aplikacja "Bankowość uniwersalna Polska" na pierwszy rzut oka wyglądała na bardzo przydatną. W teorii umożliwiała bowiem logowanie się do 21 polskich banków.

Przeczytaj też: Starsze procesory Intel bez łatki bezpieczeństwa >>>

Rzeczywistość była jednak nieco odmienna. Aplikacja została stworzona przez hakerów, którzy w ten sposób uzyskiwali nasze dane logowania do rachunków bankowych, by okradać je z pieniędzy. Nie pomagało nawet uwierzytelnianie dwuskładnikowe, gdyż ofiara nie widziała SMS-ów z banku - w porównaniu do hakera.

Na szczęście ta fałszywa aplikacja nie była zbyt popularna - liczba jej pobrań nie przekroczyła setki. Została ona wykryta i usunięta z Google Play 20 marca b.r., ale trzeba mieć na uwadze fakt, że wciąż może być dostępna do pobrania w nieautoryzowanych sklepach z aplikacjami.

Smartfony w niskich cenach >>>

Musimy zawsze pamiętać o czujności przy korzystaniu z bankowości mobilnej. Wszelkie tego typu aplikacje powinniśmy dokładnie sprawdzać przed pobraniem i użytkowaniem. Fakty są bowiem takie, że ataków na mobilnych użytkowników polskich banków jest coraz więcej.

Źródło: ESET

blog comments powered by Disqus
Fałszywa aplikacja do mobilnej bankowości