PODPOWIEDZI:

Korzystasz z tego procesora? Intel nie wyda dla niego poprawek bezpieczeństwa!

Korzystasz z tego procesora? Intel nie wyda dla niego poprawek bezpieczeństwa!

Smutne wieści zza wielkiej wody. Mimo wcześniejszych obietnic, Intel nie zaktualizuje starszych procesorów przeciwko wykrytym błędom Meltdown oraz Spectre. Może okazać się, że Twój komputer zostanie bez łatki!

Od kilku miesięcy nie cichnie szum związany z wykrytymi lukami w procesorach Intela. Jak zapewne wiecie, “Niebiescy” są świadomi błędów i od jakiegoś czasu regularnie wypuszczają łatki bezpieczeństwa dla swoich procesorów. Firma zaplanowała serię uaktualnień, którą sukcesywnie miała wprowadzać dla swoich urządzeń. Dziś dowiadujemy się jednak, że część starszych procesorów nie uzyska poprawek!

Pojawił się kwietniowy harmonogram poprawek Intela.

Mowa tutaj o procesorach mających już swoje lata. Nie zmienia to jednak faktu, że część z Was wciąż może korzystać właśnie z tych platform. Intel udostępnił kwietniowy harmonogram poprawek, z którego dowiadujemy się, że zawieszono ich produkcję dla wybranych modeli. Dobrze, że są to leciwe architektury, jednak wśród nich znajdziemy kilka perełek, np. Intel Core i7-965 Extreme Edition, Core 2 Duo i Core 2 Quad oraz pare Xeonów.

Urządzenia są wystawione na atak hakerski.

Pozostaje pytanie - dlaczego zdecydowano się porzucić produkcję łatek dla tych procesorów? Intel tłumaczy się, że są to procesory stare, niedostępne już w sprzedaży, a tak leciwe konstrukcje nie otrzymują już software’owego wsparcia producenta. Co więcej, “Niebiescy” świadomie przyznają, że nie są w stanie zaimplementować uaktualnień w tych charakterystycznych mikroarchitekturach sprzed 10 lat.

Na koniec dnia pozostaje niesmak. Firma Intel może dużo stracić na tej decyzji - czy pojawią się kolejne pozwy? Sekcja komentarzy czeka na Wasze opinie w tej kwestii!

blog comments powered by Disqus
Korzystasz z tego procesora? Intel nie wyda dla niego poprawek bezpieczeństwa!