PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

Koniec Darmowego Windows 10! Co Powinieneś Wiedzieć?

Koniec Darmowego Windows 10! Co Powinieneś Wiedzieć?

Od 29 lipca 2016 roku minie rok od premiery WINDOWS 10. Co wiąże się z tym faktem?

Niestety, z okazji rocznicy nowego dziecka od Microsoftu, nie dostaniemy prezentu, lecz możliwość darmowej aktualizacji z starszych systemów zostanie nam odebrana. Skąd ten ruch Microsoftu i co powinieneś wiedzieć na temat WINDOWS 10, dowiesz się czytając dalej ten artykuł.

Chcecie kupić Windowsa 10?

Dlaczego Microsoft udostępnił nam tylko na rok możliwość darmowej aktualizacji i czemu już się kończy?

"Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze." Obecnie największym konkurentem WINDOWS 10 jest sam WINDOWS, jednakże jego starsze rodzeństwo.

Microsoft chce wyeliminować konkurencję. WINDOWS XP stanowi około 11% światowego rynku systemów operacyjnych. Jest to software przestarzały, który nie jest także oficjalnie wspierany. Nawet firmy prywatne rezygnują z produkcji oprogramowania na poczciwego "XPka".

Wszystko co powinieneś wiedzieć o Windows 10

Nowe funkcje

Starsze wersje nie posiadają również funkcji, którymi naszpikowana jest 10. Głównie tych, które zbierają dane na temat użytkownika. Microsoft nas inwigiuluje, i nawet tego nie ukrywa. Najbardziej niepokojącą opcją jest włączony mikrofon oraz nagrywanie dźwięku w tle. Pretekstem do "potajemntej inwigilacji" jest Cortana, czyli sztuczna inteligencja, która ma asystować nam w użytkowaniu komputera.

Do 29 lipca możesz zaktualizować swój system za darmo, jeżeli posiadasz 7 lub 8.

W przypadku aktualizacji XP lub Visty, płatność za usługę jest obowiązkowa.

Windows 10 ma być ostatnim systemem operacyjnym od Microsoftu. Twórcy planują go udoskonalać i wiecznie aktualizować. Podobną strategię posiada Apple, lecz w ich przypadku starsze urządzenia przestają być wspierane.


PROMOCJE na zakup Pralek lub Suszarek

Jeżeli chcesz sprawdzić ile kosztuje obecnie WINDOWS 10 wejdź na naszą stronę videotesty.pl.

Jeżeli film Ci się spodobał to koniecznie daj lajka i go udostępnij. Zapraszamy do subskrypcji po więcej ciekawych produkcji.

blog comments powered by Disqus
Koniec Darmowego Windows 10! Co Powinieneś Wiedzieć?