PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Koniec Darmowego Windows 10! Co Powinieneś Wiedzieć?

  • Dodano: 1 rok, 11 miesięcy temu
  • Ocena: (1) (0)
Koniec Darmowego Windows 10! Co Powinieneś Wiedzieć?

Od 29 lipca 2016 roku minie rok od premiery WINDOWS 10. Co wiąże się z tym faktem?

Niestety, z okazji rocznicy nowego dziecka od Microsoftu, nie dostaniemy prezentu, lecz możliwość darmowej aktualizacji z starszych systemów zostanie nam odebrana. Skąd ten ruch Microsoftu i co powinieneś wiedzieć na temat WINDOWS 10, dowiesz się czytając dalej ten artykuł.

Chcecie kupić Windowsa 10?

Dlaczego Microsoft udostępnił nam tylko na rok możliwość darmowej aktualizacji i czemu już się kończy?

"Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze." Obecnie największym konkurentem WINDOWS 10 jest sam WINDOWS, jednakże jego starsze rodzeństwo.

Microsoft chce wyeliminować konkurencję. WINDOWS XP stanowi około 11% światowego rynku systemów operacyjnych. Jest to software przestarzały, który nie jest także oficjalnie wspierany. Nawet firmy prywatne rezygnują z produkcji oprogramowania na poczciwego "XPka".

Wszystko co powinieneś wiedzieć o Windows 10

Nowe funkcje

Starsze wersje nie posiadają również funkcji, którymi naszpikowana jest 10. Głównie tych, które zbierają dane na temat użytkownika. Microsoft nas inwigiuluje, i nawet tego nie ukrywa. Najbardziej niepokojącą opcją jest włączony mikrofon oraz nagrywanie dźwięku w tle. Pretekstem do "potajemntej inwigilacji" jest Cortana, czyli sztuczna inteligencja, która ma asystować nam w użytkowaniu komputera.

Do 29 lipca możesz zaktualizować swój system za darmo, jeżeli posiadasz 7 lub 8.

W przypadku aktualizacji XP lub Visty, płatność za usługę jest obowiązkowa.

Windows 10 ma być ostatnim systemem operacyjnym od Microsoftu. Twórcy planują go udoskonalać i wiecznie aktualizować. Podobną strategię posiada Apple, lecz w ich przypadku starsze urządzenia przestają być wspierane.


Kosiarka spalinowa czy elektryczna – Sprawdź, która będzie dla Ciebie lepsza!

Jeżeli chcesz sprawdzić ile kosztuje obecnie WINDOWS 10 wejdź na naszą stronę videotesty.pl.

Jeżeli film Ci się spodobał to koniecznie daj lajka i go udostępnij. Zapraszamy do subskrypcji po więcej ciekawych produkcji.

blog comments powered by Disqus
Koniec Darmowego Windows 10! Co Powinieneś Wiedzieć?