PODPOWIEDZI:

Wszystko co Powinieneś Wiedzieć o Windows 10 - Jak się Przygotować?

Wszystko co Powinieneś Wiedzieć o Windows 10 - Jak się Przygotować?

Wszystko co Powinieneś Wiedzieć o Windows 10 - Jak się Przygotować? Premiera nowego Windowsa zbliża się wielkimi krokami. Co to oznacza dla nas użytkowników? To, że będziemy mogli zainstalować Windows 10 za darmo! Jak tego dokonać oraz jak się przygotować, dowiecie się w dalszej części tego artykułu.

Premiera Windows 10

Windows 10 ma trafić na rynek 29 lipca 2015. Osoby posiadające system Windows 7, 8 i 8.1 będą mogły za darmo zaktualizować swój system, do najnowszej wersji. Microsoft potwierdził, że nawet osoby dysponujące pirackim oprogramowaniem, także otrzymają aktualizację na Windows 10. Pozostaje nam tylko zapisać się na listę, jeżeli tego jeszcze nie zrobiliśmy.

Polecane: 5 Najlepszych Darmowych Programów Do Obróbki Wakacyjnych Zdjęć

Zapisy

Na pasku zadań powinna pojawić się ikonka, przedstawiającą logo systemu Windows. Kiedy naciśniemy na nią, pojawi nam się okno programu. W nim możemy przeczytać więcej informacji o 10 oraz się zapisać. To umożliwi nam zaktualizowanie systemu wcześniej, abyśmy w dniu premiery mogli się już zaznajomić nowym system Windows 10. Wystarczy, że podamy swój adres e-mail i zaakceptujemy link aktywacyjny. Wystarczy tylko kilka kliknięć, aby przygotować swój komputer na Windows 10.

Wymagania Windows 10

  • Procesor: 1GHz lub szybszy
  • Pamięć RAM: 1GB (32 bity), 2GB (64 bity) lub więcej
  • Dysk Twardy: około 20GB wolnego miejsca na dysku

Osoby zapisane do uzyskania uaktualnienia do Windowsa 10. Będą musiały dodatkowo pobrać około 3GB danych z Internetu. Aplikacja wykona to automatycznie, kiedy będziemy dysponować połączeniem.

Jak się przygotować?

Najlepiej jest wykonać kopię zapasową swoich ważnych plików. Poprzenosić z partycji systemowej zdjęcia, dokumenty czy gry na inny dysk. Raczej nic złego nie powinno się wydarzyć, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Ten proces potrwa chwilę, a my będziemy mieli pewność, że nie utracimy naszych danych.

Polecane: Jak Dobrać Odpowiednie Sterowniki do Mojego Komputera?

Nowości i Zmiany

Windows 10 będzie wprowadzał sporo nowości do samego systemu. Nie będzie już kolejnej wersji Internet Exploer. Zostanie ta przeglądarka zastąpiona nową Edge. Zmieni się także sam wygląd systemu Windows. Przypominać będzie połączenie systemów 7 i 8.1 Kafelki pojawią się w menu start, jednak nie w taki sposób, jak to miało miejsce w ósemce. Dojdą także wirtualne pulpity, które rozszerzą nasze biurko, o dodatkową przestrzeń. Posiadacze mniejszych monitorów na pewno pokochają te narzędzie i często z niego będą korzystać. Ciekawą nowością ma być także inteligentny asystent Cortona. Przypomina trochę Siri z iOSa. Możemy wydawać komendy głosowe, bądź napisać interesującą nas frazę, a asystent postara się znaleźć odpowiedź na nasze pytanie.

Co z graczami?

Poważne zmiany przygotowano także dla graczy. Microsoft nie zapomina o tych użytkownikach i planuje połączyć ich z użytkownikami Xbosów. Teraz będziemy mogli grać przy komputerze, w tytuły z Xboxa One, dzięki transmisji na żywo. Jest to naprawdę interesująca funkcja, szczególnie jak mamy tą konsolę. Także pojawi się nowa już 12 wersja DirectX. Ten ma kluczowy wpływ na gry komputerowe. DirectX12 ma działać płynnie i szybciej. Twórcy nie skupiają się w tej wersji na graficznych fajerwerkach, a na optymalizacji. Chcą bowiem poprawić błędy w działaniu samego programu.

Polecane: 5 Najlepszych Darmowych Programów do Czyszczenia Systemu Windows

Podsumowanie

Nie mogę się doczekać, aby przetestować nowego Windowsa 10. Ten wydaje mi się bardziej przyjazny użytkownikowi. Windows 8 wprowadzał kafelki, które na komputerach się nie przyjęły. Ładnie wyglądały na ekranach tabletów bądź telefonów. Na komputerze natomiast były dość mylące i sporo użytkowników miało problemy z przyzwyczajeniem się. Windows 10 doczeka się także wielu nowych programów jak np. Office, Edge czy Outlook. Gracze także otrzymają coś dla siebie, w postaci nowego DirectXa czy połączenia z Xbox One.

W tym miejscu chcemy poznać także Wasze zdanie, na temat nowego systemu operacyjnego. Jesteście chętni do sprawdzenia Windowsa 10? Na jakie zmiany najbardziej liczycie? Chętnie przeczytamy wasze komentarze.

blog comments powered by Disqus
Wszystko co Powinieneś Wiedzieć o Windows 10 - Jak się Przygotować?