PODPOWIEDZI:

Całkowicie Nowy System od Google'a - Zagrozi Pozycji Windows 10?

Całkowicie Nowy System od Google'a - Zagrozi Pozycji Windows 10?

Deweloperzy z Mountain View osiągnęli pokaźnych rozmiarów sukces, jeżeli chodzi o mobilny system Android. Po sieci krążą ostatnio słuchy, jakoby gigant planował stworzyć całkowicie nową platformę, która będzie wzorowana na “uniwersalności” Windowsa 10 od Microsoftu! Czy ten pomysł okaże się sukcesem czy sromotną porażką? Czas pokaże.

Obecnie najbardziej znana platforma mobilna ma już osiem lat na karku. Od tego czasu znacząco wyewoluowała pod względem samego designu oraz konstrukcji samego wnętrza systemu. Są jednak rzeczy, których nie udało się osiągnąć, a jedną z nich może być brak multiplatformowości. Rzecz jasna, Android występuje na naszych telefonach oraz tabletach, ale nie spotkacie go na urządzeniach stacjonarnych takich jak PC.W to i parę innych miejsc ma zamiar niedługo uderzyć potentat z USA.

Szukasz dobrego smartfonu? Właśnie przygotowaliśmy recenzję jednego z takich!

Google Fuchsia
 

Skąd taki pomysł? Wielu twierdzi, że Google nieco zazdrości obecnie najintensywniej rozwijanego systemu Microsoftu - Windowsa 10. Jak dobrze wiecie, Windows 10 obecny jest zarówno na komputerach klasy PC, laptopach, smartfonach, konsolach, jak i tabletach. Microsoft osiągnął to, co ma zamiar powtórzyć także Google. Czy jednak wujaszkowi uda się powtórzyć sukces rywala? Takie są plany, bowiem już teraz ruszyły prace nad projektem o kwiecistej nazwie “Fuchsia”! Nad tym projektem pracują najbardziej znani deweloperzy, którzy mieli styczność z tworzeniem m.in. NewOS., BeOS., Danger, webOS, czy nawet iOS od Apple!

Interesują Cię nowe technologie? Może zerkniesz na ten wybitny produkt od Sony?


Google Fuchsia #2
 

Przyznacie, że taki pomysł (przynajmniej na papierze) wydaje się całkiem interesujący! Panowie z Mountain View mają pokaźnych rozmiarów wpływy, których mogliby w odpowiedni sposób użyć i… zagrozić monopolowi Windowsa od Microsoftu. Gdyby gry typu “AAA” zaczęły pojawiać się również na platformę Google, wówczas pewna pozycja Windowsa byłaby mocno zagrożona. Na tę chwilę można to przenieść do sfery marzeń i gdybań, jednak nasze czasy pokazały już niejednokrotnie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Czyż, nie?

Google Fuchsia Flower


PROMOCJE na zakup Pralek lub SuszarekWracając jednak do samego projektu “Fuchsia”. To co wiemy na jego tema to fakt, że OS ma składać się z dwóch kerneli: LK oraz Magneta. Jak już się pewnie domyśliliście, mają być one aktywowane w zależności od środowiska w jakim ma być uruchomiony system. Co więcej, do renderowania napisanych w Darcie widgetów ma posłużyć Flutter. Zaś, za renderowanie obrazu ma odpowiadać moduł Escher (OpenGL/Vulkan). To tyle, jeśli chodzi o jakiekolwiek pewne informacje odnośnie projektu “Fuchsia”. Na resztę musimy jeszcze co nieco poczekać. Jeżeli wierzyć obecnym plotkom, nowy OS ujrzy światło dzienne w przyszłym roku! Zatem, w tej kwestii może się jeszcze wiele zmienić. Co sądzicie o tym pomyśle Google’a? Ma szansę wypalić? Komentujcie! ;)

blog comments powered by Disqus
Całkowicie Nowy System od Google'a - Zagrozi Pozycji Windows 10?