PODPOWIEDZI:

Huawei P9 Lite - Recenzja Najczęściej Wybieranego Smartfona

Jeżeli interesują Was smukłe i nowoczesne smartfony, to zobaczcie naszą recenzję modelu Huawei P9 Lite. Jest to świetne urządzenie ze średniej półki, które może Was zaciekawić!

Huawei P9 lite

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
  • świetna bateria
  • bardzo dobry skaner odcisków palców
  • dobrze wykonana, smukła obudowa
WADY
  • głośniki mono
  • nieco wyblakła, zimna kolorystyka zdjęć

OBUDOWA I WYŚWIETLACZ

Huawei P9 Lite jest bardzo dobrze wykonanym smartfonem. Mimo, że na tyle znajdziemy tworzywo sztuczne to jest ono tak dobrej jakości, że nie można się do tego przyczepić, szczególnie widząc stosunkowo niską cenę smartfona. Na tyle od góry umieszczono jeszcze wstawkę ze szkła, na której znalazło się miejsce na aparat główny o matrycy 13Mpix wraz z doświetlającą diodą LED. Nieco niżej znajdziemy skaner odcisków palców o którym opowiem nieco później, a na samym dole logo producenta.

Huawei P9 Lite

Na prawym boku znajdziemy klawisze głośności i zasilania, od góry złącze słuchawkowe i mikrofon, na lewej krawędzi tackę na dwie karty sim lub jedną sim a drugą microSD, a od dołu umieszczono głośnik multimedialny (niestety tylko mono), mikrofon oraz złącze micro USB.

Huawei P9 Lite

Na froncie znajdziemy wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala i rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) co przekłada się na zagęszczenie na poziomie 424 pikseli na cal. Pod ekranem znajdziemy tylko napis Huawei, nad nim natomiast  znalazło się miejsce na diodę powiadomień, głośnik do rozmów, szereg podstawowych czujników, a także kamerkę o matrycy 8 Mpix.

Huawei P9 Lite

Ekran w Huawei P9 Lite jest bardzo dobry. Rozdzielczość wystarczająca do komfortowej pracy, kolory przyzwoite (chociaż niektóre kolory mogłyby być minimalnie cieplejsze), a maksymalna jasność na tyle wysoka, że nie jest wielkim wyczynem przeczytanie czegoś w pełnym słońcu.

SYSTEM I WYDAJNOŚĆ

W smartfonie zaimplementowano system operacyjny Android w wersji 6.0 Marshmallow z minimalnie odświeżoną wersją nakładki EMIU 4.1. Przede wszystkim chodzi tu o zmiany wizualne, chociaż przybyło też kilka ciekawych funkcji, szczególnie w aplikacji aparatu, o której nieco niżej.

Huawei P9 Lite

Na pochwałę w P9 lite zasługuje skaner odcisków palców i jego oprogramowanie. Jest on bardzo precyzyjny i niemal za każdym razem nasz palec zostaje prawidłowo rozpoznany. Warto dodać, że nie musimy wybudzać wyświetlacza żeby odblokować smartfona przy użyciu tego czytnika. Poza tym w systemie zaimplementowano kilka przydatnych dodatków. Możemy chociażby wysunąć listę powiadomień przy przeciągnięciu palcem od góry do dołu, ciekawą opcją jest też przesuwanie zdjęć w galerii przy ruchu palcem po skanerze w prawą lub lewą stronę.

Rankingi najlepszych smartfonów >>>

Huawei P9 Lite

W kwestii płynności to jest dobrze, aczkolwiek nie oszukujmy się, że telefon od czasu do czasu złapie lekką zadyszkę. Najczęstsze jest przeładowywanie się ekranów głównych po wyjściu z aplikacji oraz zamykanie się niektórych aplikacji w tle. Przy codziennym użytkowaniu nie jest to jednak aż tak uciążliwe, szczególnie biorąc pod uwagę cenę urządzenia.

APARAT

Aparat główny przy dobrym oświetleniu jest w stanie wykonać bardzo dobre, pełne szczegółów zdjęcia. Kolory również są na wysokim poziomie, aczkolwiek moim zdaniem mogłyby być one nieco cieplejsze. Przy nieco gorszym świetle pojawia się trochę szumów, ale jest to raczej spotykane w niemal każdym smartfonie ze średniej półki.

Huawei P9 Lite

Jeśli natomiast chodzi o aparat frontowy to na pewno nie można przyczepić się do szczegółowości zdjęć. Fotografie wykonane przednią, 8-megapikselową matrycą wychodzą bardzo dobre, aczkolwiek osobiście uważam, że kolory są nieco wyblakłe.

Huawei P9 Lite

Aplikacja aparatu w nowej wersji nakładki została nieco przebudowana. Przede wszystkim pojawiło się sporo nowych trybów i funkcji, które możemy wybrać po przesunięciu palcem od lewej do prawej. Są to, na przykład, upiększanie twarzy, malowanie światłem, tryb poklatkowy, czy ostrość na wszystko, ale najbardziej i tak cieszy mnie obecność trybu profesjonalnego, w którym możemy dostosować niemal każdy parametr zdjęcia.

Dodatkowe funkcje i ustawienia możemy wysunąć jeszcze po przeciągnięciu palcem od prawej do lewej. Przyznam, że nowa wersja aplikacji aparatu bardziej przypadła mi do gustu dzięki temu, że jest bardziej przejrzysta i intuicyjna, co ułatwia obsługę.

Huawei P9 Lite

BATERIA

Wielkim zaskoczeniem w P9 Lite jest dla mnie akumulator. Jest on w stanie działać na prawdę bardzo długo po naładowaniu. Przy moim tradycyjnym użytkowaniu udawało mi się korzystać ze smartfona często nawet dwa dni bez ładowarki. Dodatkowo warto powiedzieć, że przy włączonym internecie (Wi-Fi lub transmisja danych mniej więcej po połowie) oraz automatycznej jasności ekranu jesteśmy w stanie osiągnąć nawet 5,5 godziny na wyświetlaczu! Jak dla mnie jest to fenomenalny wynik, który sprawia, że P9 Lite jest bardzo dobrym wyborem, jeśli szukamy smartfona z dobrym akumulatorem.

Huawei P9 Lite

PODSUMOWANIE

Huawei P9 Lite to zaskakująco dobry smartfon. Znalazłem w nim bardzo mało wad, które wpływałyby na jego ocenę, biorąc pod uwagę jego stosunkowo niską cenę. Są to jedynie nieco wyblakłe kolory zdjęć, głośniki mono oraz sporadyczne przycinki systemu. Telefon ma jednak całą masę zalet, które sprawiają, że P9 Lite staje się bardzo ciekawą propozycją. Przede wszystkim rewelacyjna bateria oraz skaner odcisków palców bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. W smartfonie mamy też bardzo dobry wyświetlacz, dobre aparaty, które poza zimnymi kolorami charakteryzują się sporą szczegółowością. Nie można też zapomnieć o smukłej, dobrze wykonanej obudowie, która może się podobać.

Huawei P9 Lite

Ogólnie mówiąc polecam Huawei P9 Lite! Jak dla mnie jest to jeden z najlepszych smartfonów ze średniej półki cenowej i trudno znaleźć urządzenie tak dobre jak właśnie P9 Lite.

Przykładowe zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

Podgląd zdjęcia

blog comments powered by Disqus
Huawei P9 Lite - Recenzja Najczęściej Wybieranego Smartfona