PODPOWIEDZI:

SteelSeries Siberia 840 - Test Słuchawek Bezprzewodowych

SteelSeries Siberia 840 to słuchawki bezprzewodowe wysokiej klasy, które postanowiliśmy dla Was przetestować. Ciekawi jak wypadają w codziennym użytkowaniu czy w grach? Jeżeli tak, to zapraszamy poniżej!

SteelSeries Siberia 840

Ocena VideoTesty.pl
Twoja ocena
0 GŁOSÓW
ZALETY
 • Bezprzewodowe słuchawki
 • Komfort podczas noszenia
 • Stylowy design
 • Dobre pozycjonowanie
 • Cyfrowy dźwięk przestrzenny
 • Wiele możliwośći ustawień
 • Wytrzymała konstrukcja
WADY
 • Wysoka cena (349 euro)
 • Poziom wygłuszenia

Zawartość opakowania, jakość wykonania

W pudełku znajdziemy dwie baterie, z których każda starczy na 11 do 16 godzin ciągłego użytkowania. Producent dostarczy także adapter sieciowy, przewód zasilający, przewód mini USB do podłączenia bezprzewodowego transmitera, kabel optyczny, przewód mini jack do podłączenia smartfona lub tabletu, przewody typu chat dla konsol Xbox 360, Xbox One oraz Playstation 4, a także przewód analogowy do podpięcia komputera PC.

Trzeba przyznać, że jakość użytych materiałów oraz samo wykonanie to najwyższa półka. Wszystkie elementy są idealnie spasowane, nic tutaj nie trzeszczy, ani nie odstaje. Zarówno pałąk, jak i nauszniki mają skórzane obicia, czyli coś co lubię najbardziej. Dodatkowo zastosowano tutaj piankę zapamiętująca kształt naszych uszu, dzięki czemu dopasują się one, jak najlepiej. Same nauszniki są ruchome, co oprócz dokładnego dostosowania do głowy użytkownika, ułatwi także ich transport. Jeżeli chodzi o dźwięk to zastosowano tutaj dwa przetworniki neodymowe SteelSeries G2, maksymalny poziom ciśnienia akustycznego Siberii 840, to z kolei 108 dB.

Na prawej słuchawce znajdziemy pokrętło odpowiadające za głośność i służące jednocześnie za przycisk do sterowania transmiterem, a także przycisk zasilania i guzik odpowiedzialny za bluetootha, z kolei poniżej znajdziemy gniazdo analogowe mini jack oraz do przewodu chat. Warto zaznaczyć, że pokrętło jest umieszczone w takim miejscu, które zapewnia do niego wygodny dostęp podczas rozgrywki, a jednocześnie nie ma ryzyka, że zmienimy głośność przypadkowo podczas zakładania czy ściągania słuchawek. Po odkryciu zaślepki ukaże się port mini USB, który może służyć nam do ładowania słuchawek. Na lewej słuchawce zaś znalazł się wysuwany mikrofon, z kolei pod lewą zaślepką znajdziemy akumulator o pojemności 1000 mAh.

Muszę podkreślić, że całość prezentuje się naprawdę elegancko i każdy gracz na pewno doceni design oraz wysoką jakość wykonania SteelSeries Siberia 840.

SteelSeries Siberia 840

Szerokie możliwości połączenia

Jak można się domyślić po ilości przewodów w opakowaniu, słuchawki są kompatybilne z wieloma urządzeniami. Już do samego komputera sprzęt można podłączyć na kilka różnych sposobów: za pomocą przewodu USB, kabla optycznego lub analogowego mini jacka, a to ostatnia opcja nawet z pominięciem bezprzewodowego transmitera. Siberia 840 współpracuje także z konsolami do gier Xbox 360, Xbox One oraz Playstation 4.

Co więcej problemem nie będzie również słuchanie muzyki czy granie w mobilne gry na smartfonie lub tablecie – tu z pomocą przyjdzie bluetooth lub przewód mini jack dołączony do opakowania. Słuchawki będą współpracować także z Mac’iem czy zestawami audio. Połączenie z telefonem przed bluetooth jest banalnie proste – wystarczy przytrzymać odpowiedni przycisk na słuchawkach, a na naszym smartfonie po chwili pojawi się możliwość sparowania Siberii 840. Kilkanaście sekund i już możemy cieszyć się pięknym brzmieniem!

Wygoda użytkowania – bezprzewodowe, transmiter

Czy słuchawki bezprzewodowe mogą odtwarzać dźwięk wysokiej jakości? Jak najbardziej! Dzięki przesyłowi dźwięku z częstotliwością 2,4 GHz otrzymamy świetne wrażenia z rozgrywki bez najmniejszych lagów – wszystko od razu trafia do naszych uszu! Siberia 840 mają zasięg aż do 12 metrów, a więc transmister możemy umieścić dosłownie w dowolnym miejscu. Warto na chwilę przy nim przystanąć. Jest on naprawdę niewielkich gabarytów, a zgrabne kształty wykończone jedynie pokrętłem oraz pojedynczym przyciskiem. Z tyłu zlokalizowane są odpowiednie porty, do podłączenia źródła dźwięku. Transmiter wyposażono także w slot na baterię, który będzie służyć do jej ładowania, a więc zawsze możemy tam trzymać świeży, w pełni naładowany akumulator. Na froncie zauważymy niewielki ekran OLED. Informuje on o aktualnie podłączonym urządzeniu źródłowym, poziomie dźwięku oraz stopniu naładowania baterii.

Zobacz również Wielki Test Słuchawkek Gamingowych ► 

Transmiter pozwala nam na ustawienie kilku istotnych rzeczy. Kiedy gramy w gry, w których liczy się immersja lub kiedy słuchamy muzyki czy oglądamy film, wtedy przyda się szereg technologii firmy Dolby zastosowanych w Siberii 840 – z poziomu tego małego ekranu OLED możemy je uruchomić. Dźwięk przestrzenny 7.1 będzie wtedy aktywny. Z tego miejsca można także zmiksować poziomy głośności czatu i głośności gry, kiedy gramy na konsoli. Do dyspozycji gracz ma także equalizer, pozwalający podbić interesujące nas częstotliwości dźwięku, a także funkcję Sidetone, dzięki której możemy słyszeć, to co mówimy do mikrofonu. Co najważniejsze, to wszystko można ustawić w locie!

Poznaj obszerne Rankingi Słuchawek do gier!

Transmiter pozwoli jeszcze podejrzeć źródło dźwięku, ustawić profil użytkownika z zapisanymi parametrami, a także zmienić jasność ekranu OLED, wyłączyć dźwięk zatwierdzania opcji w menu czy sparować nową parę słuchawek.

SteelSeries Siberia 840

Komfort użytkowania

Jeżeli chodzi o komfort użytkowania to stoi on na bardzo wysokim poziomie. Po pierwsze pozbywamy się wszelkich przewodów wokół nas, dzięki czemu rozgrywka będzie jeszcze bardziej przyjemniejsza. Szczególne znaczenie ma to dla mnie w CS:GO, gdzie często trzeba wykonywać gwałtowne ruchy i przypadkowe zaplątanie się w przewód może zepsuć daną akcję. Możliwość zastosowania słuchawek bezprzewodowych, które oferują dokładnie taką samą jakość, jak te z kablem jest tutaj zatem zbawieniem.

KubiK poleca Siberia 840

Poza tymi wygodami wszystko jest tutaj, tak jak przystało na wysoką klasę i jednocześnie tak, jak lubię. Mowa oczywiście o skórzanych obiciach zarówno górnego pałąka, jak i nauszników, co sprawia, że długie godziny przed grą są tutaj, jak najbardziej wskazane i nie będą nas męczyć, a same słuchawki nie powinny drażnić naszej skory. Zauważalny jest także nacisk pałąka i nauszników na głowę, który potęguje i tak już bardzo dobre wygłuszenie. Dostęp do pokrętła jest optymalny, dzięki czemu z łatwością można regulować głośność. Podobnie jest z mikrofonem. Zastosowano tutaj takie samo rozwiązane, jak w innych modelach z linii Siberia, mikrofon jest giętki, dzięki czemu łatwo dostosować go do naszych ust, a jego charakterystyka jest jednokierunkowa, co sprawi, że dźwięki otoczenia nie będą wyłapywane. W razie potrzeby istnieje możliwość wsunięcia go do słuchawki, przez co zupełnie nie będzie przeszkadzać.

Jakość dźwięku, pozycjonowanie

Pasmo przenoszenia w SteelSeries Siberia 840, to od 20 Hz do 20 kHz. Jest to w zupełności wystarczająco specyfikacja, w szczególności do Counter Strike’a. Jakość oceniam w 100% pozytywnie, dźwięki w grze brzmią naturalnie, żadne tony nie są tutaj zanadto podbite, a więc nie ma efektu, że jakiś dźwięk może nas zmylić lub wystraszyć, gdyż będzie zbyt głośny lub zbyt basowy w porównaniu do reszty, co niestety ma miejsce w niektórych słuchawkach. Pamiętajcie też, że zawsze możecie sobie wysterować audio wg swoich potrzeb za pomocą korektora wbudowanego w transmiter. Test pozycjonowania w grze CS:GO, słuchawki Siberia 840 również przeszły pozytywnie.

SteelSeries Siberia 840

Specyfikacja

 • 20 Hz do 20  kHZ
 • Maks ciśnienie akustyczne SPL: 108 dB @ 1 kHz
 • Przetworniki: Steelseries G2 neodymowe
 • Mik: Charakterystyka jednokierunkowa, 10 Hz do 10 kHz
 • Zasięg: 12 m
 • Bateria: 11-16 godzin
 • Transmiter 2,4 GHz
 • Możliwość transmisji przez Bluetooth
 • DSP: Dolby Headphone, Dolby Pro Logic Dolby Pro Logic IIx 7.1, Dolby Digital, SteelSeries LiveMix

Ocena słuchawek Siberia 840InnowacjaRekomendujemy

blog comments powered by Disqus
SteelSeries Siberia 840 - Test Słuchawek Bezprzewodowych