PODPOWIEDZI:

Android 7.0 Nougat - Qualcomm Nie Wypuści Sterowników!

Android 7.0 Nougat - Qualcomm Nie Wypuści Sterowników!

Dziś po raz wtóry poruszymy temat aktualizacji naszych urządzeń do obecnie najnowszej odsłony Androida. Tym razem, nie mam zbyt dobrych wieści w tej sprawie, gdyż urządzenia wyposażone w konkretne modele procesora najprawdopodobniej nie otrzymają owego update’u. Zapraszam!

Kwestię aktualizacji do Androida poruszaliśmy już w zeszłym tygodniu, kiedy to o aktualizowaniu swoich urządzeń wspomniał sam wujaszek Google oraz Tajwańczycy od HTC. Co się okazało, nie wszyscy otrzymają upragniony update, ale zawsze pozostaje nadzieja, że pewne plany ulegną jeszcze zmianie. Jednakże, dzisiejsza wiadomość może zmartwić dużą liczbę użytkowników niektórych smartfonów, bowiem firma Qualcommprotestuje w przypadku pewnych sterowników.

Zastanawiasz się jakiego pendrive'a kupić swojemu dziecku? Ten materiał rozwieje wszelkie wątpliwości!


android nougat features
 

Jak doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, że w przypadku pojawienia się kolejnej odsłony systemu operacyjnego, koniecznością jest zaktualizowanie niezbędnych do poprawnej pracy podzespołów bazowych, sterowników. Bez tego, nasz telefon mógłby mieć problemy z uruchamianiem niektórych aplikacji oraz ze stabilnością działania samego systemu.

Do czego zmierzam? Otóż, wg oficjalnej informacji, Qualcomm nie wypuści specjalnych sterowników do układów, w których występują jednostki takie jak: Snapdragon 200, 208, 210, 212, 400, 410, 412, 600, 615, 800 oraz 801. Spora ta lista, nieprawdaż? Wasza słuchawka znajduje się na tej liście?


android nugat logo

Interesujesz się technologią VR? Chcesz kupić gogle, ale nie wiesz jakie wybrać? Spójrz na to!

Zaskoczeni? Nie tylko Wy, bowiem sam osobiście dziwię się, że firma podjęła taką, a nie inną decyzję. Jakie konkretnie urządzenia zostaną na przysłowiowym lodzie? Do tej listy zaliczają się generalnie takie modele jak: Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Note 3, LG G3, LG Nexus 5, Sony Xperia Z3, Motorola Moto X (2 gen.), HTC One M8, OnePlus One oraz Xiaomi Mi 4. Najbardziej zastanawiającej jest to, skąd taka decyzja? Dlaczego producent tych układów nie ma zamiaru wypuścić nowszych sterowników? Czyżby kasa miała się nie zgadzać, albo jakaś tajna umowa wiążąca Qualcomm’a z inną firmą musi zostać spełniona? Dużo pytań, a zbyt mało odpowiedzi...

android nougat logo 2


PROMOCJE na zakup Pralek lub Suszarek


Cóż, krążą pewne plotki jakoby nie była to jeszcze ostateczna decyzja i tli się promyczek nadziei na stworzenie upragnionej paczki sterowników. Jeśli jednak pojawienie się sterowników zostanie za bardzo przedłużone, wówczas niektórzy producenci smartfonów mimo późniejszego otrzymania “sterów”, nie zdecydują się na udostępnienie aktualizacji systemu. Nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na dalszy rozwój sytuacji. Do czasu jej rozstrzygnięcia, serdecznie zapraszam Was do komentowania oraz aktywności na naszym forum! ;)

blog comments powered by Disqus
Android 7.0 Nougat - Qualcomm Nie Wypuści Sterowników!