PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

Samsung Traci, Zaś Apple Zyskuje - Rośnie Liczba Posiadaczy iOS 10!

Samsung Traci, Zaś Apple Zyskuje - Rośnie Liczba Posiadaczy iOS 10!

W tym tygodniu Apple udostępnił najnowszą odsłonę swojego mobilnego systemu operacyjnego pod nazwą iOS 10. System pojawił się wraz z premierą iPhone’a 7, który wnosi kilka istotnych zmian związanych z funkcjonalnością, ale także bezpieczeństwem. Jak wynika z oficjalnych informacji, urządzeń wyposażonych w iOS 10 przybywa i to w dużym tempie!

Gigant z Cupertino raczej nie liczy na sukces tak dużej skali jak w przypadku innych odsłon iPhone’a oraz systemu iOS, ale z pewnością nie pogrąży się jak to czyni ostatnio Samsung wraz ze swoim Note’m 7. Spora część użytkowników smartfonów poczuła się mile zaskoczona podczas premiery iPhone’a 7 oraz iPhone’a 7 Plus, ale nie obyło się bez pewnych “zgrzytów”. Bowiem, nie wszyscy są zadowoleni z rezygnacji z portu Jack 3.5 mm, który na dobre opuścił smartfona z nadgryzionym jabłuszkiem.


ios 10

Jednakże, przejdźmy do meritum sprawy i aktualizacji urządzeń Apple do systemu w wersji iOS 10. Wg najnowszych danych, system ten zdołał rozgościć się już na 14,53 % wszystkich iPhone’ów oraz iPad’ów. Ten wynik został osiągnięty zaledwie po 24 godzinach od publikacji aktualizacji! Dla porównania, poprzednia odsłona iOS w dobę zdołała osiągnąć znacznie mniej, bo 12,42 %. Pewni analitycy szacują, że w ciągu najbliższych 10-11 dni, iOS 10 będzie zainstalowany na ponad połowie aktywnych urządzeń.


ios 10 control

Przyznacie, że wynik jest nader imponujący? Jak sprawa miała się w przypadku poprzednich iOS’ów? Otóż, iOS 9 osiągnął połowę w ciągu 12 dni, iOS 8 to samo udało się w przeciągu 31 dni, zaś wersji siódmej udało się osiągnąć cel w… 5 dni! Cóż, tego wyniku długo nikt nie pobije, bowiem wtedy na świat przyszedł iPhone 5S. Pytanie, czy firmie uda się kiedykolwiek pobić ten rekord? Nie wykluczone, aczkolwiek przyjdzie nam na to jeszcze trochę poczekać. Wspominając o aktualizowaniu mobilnych urządzeń, jak ma się sprawa Androida? Cóż, w superlatywach na ten temat wypowiadać się nie można.

ios 10 v2


W kwestii aktualizowania urządzeń wyposażonych w system Android, nie można powiedzieć wiele dobrego. Dostępność Androida 7.0 Nougat jest niezwykle słaba, natomiast producenci sprzętu działają niezwykle opieszale… jak zwykle. Wujaszek Google powinien wziąć przykład z Apple i wziąć sprawę w swoje ręce, bowiem tak jest najlepiej. Przynajmniej w tej kwestii. Macie jakieś wyrobione zdanie na ten temat? Czy Waszym zdaniem sprawę Androida, Google powinien wziąć w swoje ręce? Czekam na Wasze komentarze oraz wypowiedzi na łamach naszego forum! ;)

blog comments powered by Disqus
Samsung Traci, Zaś Apple Zyskuje - Rośnie Liczba Posiadaczy iOS 10!