PODPOWIEDZI:

Nokia D1C - Kilka Szczegółów o Nowym Fińskim Smartfonie!

Nokia D1C - Kilka Szczegółów o Nowym Fińskim Smartfonie!

Finowie coraz bardziej przymierzają się do wielkiego powrotu na rynek mobilnych urządzeń. Świadczą o tym chociażby, pojawiające się w ostatnim czasie liczne doniesienia dotyczące tajemniczego urządzenia o nazwie “Nokia D1C”. Producent nie zdradza dokładnych danych traktujących o tej słuchawce, jednakże pojawiły się pewne przecieki. Jesteście zainteresowani? Zapraszam!

Minął już szmat czasu od lat świetności dawnej Nokii. Firmy, która swojego czasu wyznaczała pewnego rodzaju standardy, którymi kierowali się dzisiejsi wielcy producenci smartfonów. W pewnym okresie Nokia traciła już na popularności i ostatecznym ratunkiem maiła być współpraca z gigantem z Redmond. Nokia została finalnie przejęta przez twórców systemu Windows i na dobre pogrzebana, bowiem MS-owi nie udało się w żadnym stopniu wykorzystać potencjału Nokii. Po latach niebytu, Finowie powracają z garścią nowych pomysłów i… w nieco innym układzie.

Chcesz być na bieżąco z nowinkami technologicznymi? Koniecznie śledź naszego Videonews'a!


nokia logo
 

Należy zauważyć, że marka zostanie ponownie “wskrzeszona” nie przez samą “dawną” Nokię, ale przez firmę HDM Global, w skład której wchodzą zarówno byli pracownicy Nokii jak i pracownicy Rovio. Tych ostatnich znamy z gry mobilnej Angry Birds. Jak się okazuje, wspomniana ekipa wykupiła prawo do wykorzystywania loga Nokia na okres nie dłuższy niż jedna dekada! To całkiem sporo czasu, zatem czy czeka nas zalew smartfonów prosto z Finlandii? Bardzo możliwe, ale na pierwszy ogień pójdzie wspomniane już urządzenie o nazwie “Nokia  D1C”.

Poszukujesz mocnego smartfona z Chin? Spójrz na ten interesujący model!

nokia lumia
 

Czym jest ów smartfon? Z pewnością, nie będzie to nic, co miałoby jakikolwiek związek z modelem klasy premium. Jest to coś bardziej przyziemnego, na co będzie mogła pozwolić sobie większa liczba odbiorców tego typu urządzeń, bowiem smartfon będzie miał na pokładzie Snapdragona 430 wraz z 3 GB RAM-u. Dodatkowym atutem tej słuchawki będzie preinstalowany system Android w wersji 7.0 Nougat! Czy wiemy coś jeszcze? Jedynym czym możemy się jeszcze podzielić z Wami, to informacja o przeprowadzonych testach benchmarkowych. Wyniki są całkiem obiecujące, jeśli jednak nie wierzycie to sami zerknijcie na to!

nokia d1c bechmark


Telewizory TANIEJ w Media ExpertJak już wspomniałem, model ten nie będzie należał do demonów prędkości, bowiem nie to jest w tej chwili targetem wstającej z kolan Nokii. Większość z nas kupuje przeważnie średnio-półkowe modele i to w ten rynek warto celować! Tylko co zrobić, gdy na starym kontynencie coraz lepiej czuje się konkurencja z Państwa Środka z szokująco niskimi cenami? Cóż, Finowie będą mieli ciężki orzech do zgryzienia, tymczasem na efekty ich pracy przyjdzie nam poczekać aż do początku przyszłego roku. Zapraszam Was do komentowania i odwiedzenia naszego forum! Zostawcie łapkę w górę, jeśli materiał przypadł wam do gustu! ;)

blog comments powered by Disqus
Nokia D1C - Kilka Szczegółów o Nowym Fińskim Smartfonie!