PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

NVIDIA Wprowadza Na Rynek Nowe Karty z Rodziny GTX!

NVIDIA Wprowadza Na Rynek Nowe Karty z Rodziny GTX!

Na rynku dostępne są różne typy kart graficznych, z których każdy wybierze coś dla siebie. Możemy kupić kartę o całkowicie podstawowych parametrach, średnio-zaawansowanych oraz te klasy wyższej. Dzisiaj mam zamiar zaprezentować wam produkt, który idealnie wpasuje się w potrzeby początkującego gracza, który pragnie mieć w miarę przyzwoity sprzęt w swoim “blaszaku”!

Stosunkowo niedawno dotarła do nas wieść o pojawieniu się nowej linii kart graficznych z rodziny GTX. Tym razem, mamy do czynienia z nieco bardziej przyziemnymi kartami niż popularne w ostatnim czasie modele GeForce GTX 1080. Omawiane dzisiaj modele są kierowane bezpośrednio osobom, które dopiero co mają zamiar rozpocząć swoja przygodę z graniem “PC-towym”, ale potrzebują karty, która ich nie zawiedzie przy nieco bardziej wymagających tytułach. Wiadomo przecież nie od dziś, że wymagania sprzętowe gier nie stoją w miejscu tylko prą w górę!

GeForce GTX

Rzecz jasna, z tymi wymaganiami sprzętowymi ostatnimi czasy nie jest tak źle jak to bywało dawniej. Rozwój na tym poziomie technologicznym nieco zwolnił, ale i tak należy mieć to na uwadze! Jednak, co do GeForce GTX 1050. Do czego konkretnie posłuży nam ten model? Wg założeń producenta, model ten świetnie się sprawdzi przy najnowszych tytułach typu MOBA, FPS-ach czy też rozgrywkach e-sportowych przy takich tytułach jak DOTA2 czy LoL. To wszystko w rozdzielczości Full HD oraz stałych 60 kl./s! Cóż, niektóre konsole mogą o tym pomarzyć, czyż nie? ;) Tak czy inaczej, nowe modele są również wyposażone w równie popularną obecnie technologię Pascal!

GeForce GTX 1050

Pytanie, jak prądożerne będą te modele (GTX 1050 oraz GTX 1050 Ti)? Z reguły bywa tak, że wydajne karty graficzne są w tej kwestii bezlitosne i “łykają” setki watów w mgnieniu oka! Nie w tym przypadku. Otóż, NVIDIA udowadnia, że można stworzyć zarówno jednostkę wydajną, ale również i ekonomiczną w przypadku poboru energii. Ile? Wg oficjalnych danych, obie karty nie powinny pobierać nie więcej niż 75 watów! Parametry? Pierwsza będzie charakteryzowała się 2 GB pamięci typu DDR5, zaś druga 4 GB z tym samym typem pamięci. Obie karty mają szynę 128 - bitową. Taktowanie rdzenia waha się pomiędzy 1354/1455 MHz, a 1290/1382 MHz. Moc obliczeniowa tychże modeli to odpowiednio 1,73 oraz 1.98 TFLOPS

GeForce GTX 1050 #2

Dobra, tylko teraz kto będzie pośredniczył w tworzeniu tych wyjątkowych kart graficznych? Tą sprawą zająć ma się takie firmy jak: ASUS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, iGame, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY oraz ZOTAC. Ile będą kosztować? To wszystko zależy od tych firm powyżej, ale ceny winny wahać się pomiędzy 590 a 730 złotych. Myślę, że jak na kartę to niewielka kwota, a co Wy o tym sądzicie? Zapraszam Was serdecznie do komentowania, odwiedzenia naszego forum oraz zostawieniu odpowiedniej łapki! ;)

blog comments powered by Disqus
NVIDIA Wprowadza Na Rynek Nowe Karty z Rodziny GTX!