PODPOWIEDZI:

Meizu Rozbudowuje Swoje Portfolio o Dwa Nowe Urządzenia!

Meizu Rozbudowuje Swoje Portfolio o Dwa Nowe Urządzenia!

Ten prężnie rozwijający się Chiński gracz, właśnie zaprezentował nam swoje całkowicie nowe produkty, które powinny zainteresować większość fanów mobilnych urządzeń! Produkty te prezentują się nader obiecująco, ale czy będą w stanie zawalczyć o dobrą pozycję wśród urządzeń stanowiących niezwykle twardą konkurencję?

Meizu zaraz po Xiaomi tworzy naprawdę ciekawe konstrukcje, które nie kosztują nas zbyt wiele. Urządzenia te wydają się być stosunkowo solidne, oferują cały szereg funkcjonalności a przy tym cechują się wyjątkowo dobrą specyfikacją. Także tym razem Chińczycy zaskakują nas w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Na ostatniej konferencji zaprezentowali nam swój najnowszy smartfon, Meizu M5 Note oraz opaska do fintessu -  Meizu Band!

meizu m5 note front

Na pierwszym planie prezentacji stanął rzecz jasna smartfon, który może pochwalić się… dosyć zbliżonym designem do innych słuchawek od tego producenta, co może nieco nas rozczarować. Sytuację może uratować zwrot: “po co zmieniać coś, co działa?” Dlatego pomińmy może kwestię wyglądu słuchawki, a skupmy się bardziej na tym, co znajduje się wewnątrz! Zanim jednak tam zajrzymy warto wspomnieć, iż smartfon ten został wyposażony w 5.5 - calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, który otoczony jest szkłem o charakterystyce 2.5D.

meizu m5 note #1

Przechodząc do meritum sprawy. W środku słuchawki znajdziemy procesor MediaTek Helio P10 o taktowaniu 1.8 GHz. Układ ten wspierany jest przez 3 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16/32/64 GB pamięci wewnętrznej ROM. Dopełnieniem tego zestawu będzie główny obiektyw aparatu fotograficznego o rozdzielczości 13 mpix, który został wyposażony w przesłonę f/2.2. Wg oficjalnych informacji, aparat ten wyostrza obraz na danym obiekcie w przeciągu 0,2 sekundy!

meizu m5 note release

Wielbiciele selfie również będą mieli coś dla siebie, gdyż producent umieścił od frontu szerokokątny obiektyw o rozdzielczości 5 mpix. Nie jest to zbyt dużo, ale z pewnością wystarczy. Z innych elementów, Meizu M5 Note może pochwalić się czytnikiem linii papilarnych, który to znajduje się na froncie, wtopiony w przycisk “home”. Jeżeli chodzi o zasilanie, to do dyspozycji mamy tutaj ogniowo o pojemności 4100 mAh z możliwością szybkiego ładowania! Całym urządzeniem dowodzi Flyme OS 6.0 w oparciu o Androida 6.0 Marshmallow. Smartfon kosztować będzie co najmniej 130 zielonych, czyli ok. 600 złotych z podatkami. Cena maksymalna to 218 USD.

meizu band

Nie zapomnijmy jednak jeszcze wspomnieć o opasce, Meizu Band! Ten niepozorny gadżet został wyposażony w matrycę OLED-ową oraz cały szereg certyfikatów odpowiedzialnych za odporność na kurz oraz wodę. Głównym zadaniem tejże opaski będzie stałe monitorowanie naszych funkcji życiowych oraz zbieranie na ich temat stosownych danych. Deklarowany czas pracy na pojedynczym ładowaniu wynosi od 7 do 15 dni. Cena? Każdy chętny zakupu tego urządzenia będzie zmuszony wykrzesać ze swojego konta bankowego całe 33 dolary, co daje nam ok. 133 zł. Nie jest to zbyt wiele, nieprawdaż? Premiera obu wspomnianych dziś urządzeń nastąpi jutro, 8 - ego grudnia! Ktoś chętny? Zapraszam do komentowania, odwiedzenia naszego forum oraz do pozostawienia łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
Meizu Rozbudowuje Swoje Portfolio o Dwa Nowe Urządzenia!