PODPOWIEDZI:
JVC LT-55VAO9200 55" OLED TELEWIZOR

Polscy Deweloperzy Otrzymają Pokaźne Dotacje!

Polscy Deweloperzy Otrzymają Pokaźne Dotacje!

Tworzenie dobrych gier to jedna z nielicznych domen polaków, za którą jesteśmy chwaleni na niemalże całym globie! Na język nasuwa sam nasuwa się trylogia Wiedźmin, która nie tak dawno miała swoją premierę. Czy da się stworzyć coś lepszego i w większej ilości? Tak, ale do tego potrzebne są pieniądze...

Jeśli uważacie, że jako Polacy nie mamy się czym chwalić na zachodzie to jesteście w błędzie! Jest coś, w czym dorównujemy, a momentami nawet wyprzedzamy najbardziej znanych twórców... jest to tworzenie gier komputerowych! Ostatnie lata pokazały, że w naszym kraju znajdują się ludzie, którzy mają łeb na karku i potrafią stworzyć istny majstersztyk jakim bez mała jest Wiedźmin 3: Dziki Gon. Trzeba pamiętać, że nie jest to jedyny tak dobry tytuł z naszego kraju!


Ekspresy do Kawy

cyberpunk 2077

Do równie dobrych gier zaliczyć można produkcje Techlandu (Dying Light) czy niewielkiego studia odpowiedzialnego za grę This War of Mine. Trzeba przyznać, że takich marek nie brakuje, a brakuje jedynie finansów do rozwinięcia interesu czy dofinansowania danego projektu. Z tym niebawem problemów raczej nie będzie, bowiem aż 38 różnych projektów dostanie dotacje w wysokości do 116 mln złotych. Czyżby nasz ukochany rząd miał przeznaczyć tak dużą dotację na tak nieoczywiste cele? I tak, i nie.

Masz zamiar kupić smarwatcha z Biedronki? Koniecznie obejrzyj o tym materiał!

dying light

Rząd jak to instytucja tego pokroju, będzie chwaliła się jak nie pomogła swoim obywatelom czy też polskim firmom by te mogły lepiej rozwijać. Co prawda, pieniądze te popłyną od strony rządzących, ale one nie pojawiły się dzięki naszemu budżetowi, a kasie... Unijnej! Bowiem, pieniądze te będą realizacją projektu Programu Operacyjnego "Inteligentny Rozwój" 2014 - 2020! Dzięki temu programowi, odpowiednie dotacje otrzymają takie firmy jak:

Co powiesz na "Chińczyka" w szatańsko niskiej cenie?!

  • CD Projekt RED   (Cyberpunk 2077)

  • The Farm 51        (Get Even, World War 3)

  • CI Games             (Sniper: Ghost Warrior 3, Lords of the Fallen 2)

  • Flying Wild Hog  (Hard Reset, Shadow Warrior, Shadow Warrior 2)

  • GOG                       (system generycznego wsparcia cross-platformowej
                                     rozgrywki wieloosobowej)

  • Techland              (niezapowiedziana gra osadzona w świecie fantasy z el. RPG)

  • Bloober Team      (nieznana gra o tematyce horroru)

  • PlayWay                 (Car Mechanic Simulator)

Sumując, wszyscy deweloperzy zgłosili łącznie 38 projektów gier, które zostaną dofinansowane z tego właśnie funduszu. Warto powiedzieć, że największe dofinansowanie z unijnych środków otrzymają twórcy Wieśka Trzeciego! Studio otrzyma m.in. 10 milionów na rozwój technologii City Creation, która odpowiedzialna jest za stworzenie wielkiego, autonomicznego i wolnego miasta. Wsparcie finansowe otrzyma także technologia Seamless Multiplayer, Cinematic Feel oraz Amination Excellence. Wszystkie te elementy mają być zawarte w nadchodzącym Cyberpunku 2077!

Chcesz kupić dobrego flagowca? Model Samsung Galaxy S6 będzie wręcz idealny!

wiedźmin 3


Telewizory TANIEJ w Media Expert


Wszystko zapowiada się całkiem interesująco i warto mieć nadzieję, że dzięki tym dofinansowaniom gry powstaną nieco szybciej, a przynajmniej będą znacznie bardziej dopracowane. Gry to rzecz, w którą warto u nas inwestować, zatem tylko czekać jak któraś gra będzie świętowała podobne wyniki jak chociażby Wiedźmin 3: Dziki Gon. Co Wy o tym sądzicie? Czy unijne środki wpłyną pozytywnie na rozwój naszego rynku gier komputerowych? Czy gry staną się lepsze? Zapraszam do komentowania, odwiedzenia nasze forum oraz o pozostawienie łapki w górę! ;)

blog comments powered by Disqus
Polscy Deweloperzy Otrzymają Pokaźne Dotacje!