PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 7 Telewizorów OLED do 10000 zł

CES 2017 - Samsung Prezentuje Telewizory Nowej Generacji i Nie Tylko...

CES 2017 - Samsung Prezentuje Telewizory Nowej Generacji i Nie Tylko...

Targi CES 2017 każdego roku wyznaczają kierunek, w którym zmierzają nowoczesne technologie. Sprawdźmy co ma do pokazania Samsung. Rok 2017 będzie przebiegał pod znakiem znaczącej zmiany standardów w zakresie technologii wyświetlania obrazu i będzie początkiem epoki QLED oraz super inteligentnych lodówek.

Telewizory QLED

QLED TV to pierwszy telewizor Samsung, który dzięki nowej, zaawansowanej technologii Quantum Dot oddaje pełną paletę barw. Firma ogłosiła wprowadzenie nowej serii telewizorów QLED TV – Q9, Q8 i Q7.

Jakość obrazu pozostaje głównym priorytetem dla konsumentów z całego świata, zwłaszcza wobec zmieniających się preferencji w zakresie wybieranych rozmiarów ekranów. Telewizory QLED 2017 firmy Samsung to kolejny ogromny krok naprzód.

CES 2017

Nowa linia telewizorów QLED dokładnie odtwarza przestrzeń kolorów DCI-P3, co wnosi nową jakość w zakresie głębi barw. Oznacza to, że ekran może wyświetlić wszystkie kolory na każdym poziomie jasności, a przy szczytowej wartości luminancji, wynoszącej 1500–2000 nitów, widoczne są nawet najsubtelniejsze różnice.

Dzięki nowej technologii Quantum Dot telewizory QLED Samsung wyświetlają głęboką czerń i bogactwo szczegółów, niezależnie od stopnia oświetlenia danej sceny czy jasności panującej w pomieszczeniu.

W 2017 roku firma Samsung skupiła się na intensywnym rozwoju Smart TV, upraszczając i ujednolicając obsługę zgodnie z oczekiwaniami użytkowników. Na przykład pilot Samsung Smart Remote umożliwia sterowanie większością podłączonych do telewizora urządzeń peryferyjnych.

CES 2017

W tym roku interfejs Smart Hub będzie dostępny także za pośrednictwem nowej, ulepszonej aplikacji Smart View na smartfony. Teraz na stronie głównej aplikacji można zobaczyć dokładne zestawienie wszystkich dostępnych treści. Konsumenci mogą zatem używać urządzeń mobilnych do wybierania i uruchamiania ulubionych programów telewizyjnych i usług VOD na telewizorach za pomocą aplikacji mobilnej Smart View. Mogą również otrzymywać na urządzenia mobilne powiadomienia dotyczące ulubionych programów – na przykład godziny emisji oraz dostępności nowych materiałów.

Monitor Quantum Dot Curved

Wśród nowości Samsunga lśni niczym perła nowoczesny monitorSamsung CH711. Wyróżnia się przede wszystkim szerokimi kątami widzenia, krzywizną na poziomie 1800Rczy rozdzielczością 2560 x 1440 WQHD. Dostępne będą tu dwa warianty - z 27,5-calowym ekranem oraz 31-calowym.

Samsung CH711

Lodówki nowej generacji

Samsung pokazał też swoją flagową lodówkę, czyli Family Hub w nowej wersji 2.0. Kolejna generacja chłodziarek, zaprojektowana w oparciu o sukces rozwiązań Family Hub 1.0, która spotkała się z szerokim uznaniem i szeregiem międzynarodowych wyróżnień, została w tym roku rozbudowana z czterech do dziesięciu modeli i udoskonalona o nowe funkcje i aplikacje, w tym sterowanie głosem.

CES 2017

Family Hub 2.0 będzie dostępny we wszystkich typach lodówek – od najpopularniejszych lodówek dwudrzwiowych z dolną zamrażarką poprzez dodanie do oferty popularnych Mutlidoor. Dzięki temu klienci będą mogli wybrać takie urządzenie, które najlepiej odpowiada ich domowym potrzebom, łącząc je z funkcjonalnością Family Hub.

Notebooki do pracy i gier

Samsung zaprezentował też nowe laptopy, zarówno do pracy biurowej jak i do gier. Pierwszy z nich to Chromebook Plus, to niewielkich rozmiarów notebook wyposażony w dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości, z którym można pracować z użyciem rysika. Przekątna ekranu to 12,3". Komputer ma też po 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a na dane przeznaczono 32 GB miejsca. Nie zabrakło też dwóch portów USB C oraz baterii mających zapewnić do 8 godzin pracy. Wersja Plus ma 6-rdzeniowy procesor OP1 oparty na architekturze ARM. Wersja  Wersja Pro ma procesor Intel Core M3-6Y30.

Samsung Notebook 9 to nowa wersja znanego już nam laptopa. Modele z tej serii dostępne są z ekranem o przekątnej 13 i 15 cali. Nowe notebooki serii 9 będą wyposażane w 15-watowe procesory Skylake-U, 4 lub 8 GB pamięci RAM i 128 lub 256 GB nośnik SSD. Ich ekrany PLS mają rozdzielczość Full HD i nie są dotykowe. W sprawdzanych przez nas egzemplarzach wyświetlacze były błyszczące, ale na inne rynki mogą trafić także wersje matowe.

Samsung Notebook 9

Samsung Odyssey to linia laptopów dla graczy zawierająca dwa modele – pierwszy z ekranem o przekątnej 17,3 cala, drugi ma 15,6 cala, oba oferują rozdzielczość FullHD. W topowych odmianach dostaniemy czterordzeniowy procesor Intel Core i7 Kaby Lake, do 64 GB RAM (do 32 GB dla wersji 15,6 cala) DDR4 2400 MHz. Większy model będzie mógł być wyposażony nawet w trzy dyski, w mniejszym umieścimy natomiast dwa nośniki i dostanie kartę GeForce GTX 1050.

Fotorelacja z konferencji Samsunga na CES 2017:

blog comments powered by Disqus
CES 2017 - Samsung Prezentuje Telewizory Nowej Generacji i Nie Tylko...