PODPOWIEDZI:
Promocja na sprzęt AGD i RTV

CES 2017 - Sony Też Prezentuje Swoje Najnowsze Produkty

CES 2017 - Sony Też Prezentuje Swoje Najnowsze Produkty

Dziś w Las Vegas rozpoczynają się targi CES 2017. Wydarzenie jest dla Sony Corporation doskonałą okazją do zaprezentowania nowej linii produktów, które trafią na rynek w 2017 roku. Co pokazali Japończycy?

Nowe serie telewizorów Sony BRAVIA 

Występując na konferencji prasowej w środę 4 stycznia, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation Kazuo Hirai przedstawił systematycznie powiększającą się ofertę produktów i materiałów HDR. Jego prezentację rozpoczęło ogłoszenie serii A1, czyli pierwszych w historii Sony telewizorów BRAVIA 4K opartych na technologii OLED. Dalsza część dotyczyła różnorodnych produktów wzbogacających życie codzienne klientów oraz wzbudzających i zaspokajających ich ciekawość. Jednym z tematów były inicjatywy podejmowane przez Sony w celu zwiększenia możliwości elektroniki użytkowej.

Telewizory BRAVIA OLED z nowej serii A1 są oparte na najlepszych, unikatowych rozwiązaniach technicznych firmy Sony, jak procesor obrazu 4K HDR X1 Extreme, wykorzystywany już we flagowej serii telewizorów ZD9. Zwiększa on atrakcyjność wizualną materiałów 4K HDR i wykorzystuje cały potencjał paneli OLED do zapewnienia głębszej czerni, żywszych jasnych fragmentów oraz wiernego oddania rzeczywistości. 

Sony 4K

Seria A1 jest także wyposażona w unikatową technologię Sony Acoustic SurfaceTM, która umożliwia emisję dźwięku bezpośrednio z ekranu telewizora. Dzięki eliminacji głośników, rozmieszczonych zwykle na obwodzie ekranu, modele z serii A1 wyróżniają się oryginalną stylistyką bez podstawy. Dźwięk emitowany wprost z ekranu łączy się z jedną całość z obrazem, zapewniając bardziej realistyczne doznania wizualne. Co więcej, dzięki szerokiemu kątowi widzenia panelu OLED idealne wrażenia uzyskuje się przy oglądaniu z każdego miejsca w pokoju.

Telewizor Sony

Telewizory 4K HDR BRAVIA z serii XE93 wyposażono w zaawansowaną technologię Sony Slim Backlight Drive+, zapewniającą jeszcze większe poziomy jasności i kontrastu. Dzięki procesorowi 4K HDR X1 Extreme z technologią Object-based HDR remaster możliwe jest przekształcanie obrazu o standardowym zakresie dynamicznym (SDR) do jakości zbliżonej do 4K HDR; poprawę jakości obrazu z różnych źródeł zapewnia też szereg innych technologii. Procesor X1 Extreme w telewizorach z serii X93E gwarantuje ponadto dużą wyrazistość, kontrast oraz paletę barw, które współtworzą ekspresję wizualną na miarę standardu 4K HDR. Po zawieszeniu na ścianie nowy telewizor BRAVIA dosłownie wtapia się w nią, a jedyne co widać, to obraz.

Urządzenia wspierające telewizory z nowej serii – odtwarzacze Blu-Ray

Wśród nowości na tegorocznej ekspozycji Sony znalazły się przede wszystkim produkty, które dzięki technologii HDR znacznie podnoszą standard obrazu. Zwiedzający będą mieli okazję do praktycznego zapoznania się z całym szeregiem urządzeń Sony — od telewizorów 4K HDR poprzez zestawy audio zapewniające szczegółowy, trójwymiarowy dźwięk aż po kamery, projektory i konsole do gier.

Zobaczcie nasz ranking telewizorów

Zaprezentowany został również odtwarzacz Blu-ray 4K Ultra HD UBP-X800. Zgodność tego modelu z materiałami audio o wysokiej rozdzielczości pozwala ponadto uzyskać dźwięk wiernie oddający oryginalne nagranie.

Odtwarzacz blu-ray Sony

Nowa jakość dźwięku 

W kategorii produktów audio firma Sony ogłosiła szereg nowych urządzeń, które dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym wzmacniają siłę wyrazu materiałów 4K HDR. Należy do nich nowy, flagowy głośnik w formie listwy HT-ST5000. Obsługuje on nie tylko dźwięk o wysokiej rozdzielczości, lecz również Dolby Atmos.

HT-ST5000

Zaprezentowano też nowy amplituner wielokanałowy STR-DN1080, który jest zgodny z technologią dźwięku o wysokiej rozdzielczości oraz formatami Dolby Atmos oraz DTS:X. Generuje dźwięk, który swobodnie rozchodzi się we wszystkich trzech wymiarach. Do uzyskania niepowtarzalnej przestrzeni akustycznej Sony przyczyniają się także inne technologie. Jedną z nich jest Speaker Relocation, gwarantująca optymalne środowisko dźwiękowe mimo odbiegających od ideału warunków instalacji. Technologia Phantom Sound Back wytwarza z kolei bogaty dźwięk przestrzenny docierający do każdego zakątka pomieszczenia.

Dodatkowo pokazano nowe produkty z serii Walkman - Walkman NW-A35. 

Aparaty fotograficzne 

Na CES zaprezentowano też aparat bezlusterkowy α6500 z matrycą formatu APS-C, który umożliwia zdjęcia seryjne w tempie do 11 kl./s i jest wyposażony w 5-osiowy system stabilizacji obrazu oraz sterowany z ekranu dotykowego system automatyki ostrości. Na wystawie znalazł się też aparat kompaktowy klasy premium RX100 V, umożliwiający rejestrowanie zdjęć seryjnych w tempie do 24 kl./s oraz nagrywanie materiału do wyświetlenia w silnie zwolnionym tempie. 

Wśród urządzeń przeznaczonych do profesjonalnej produkcji materiałów 4K, w tym transmisji wydarzeń sportowych na żywo, firma Sony zaprezentowała nowe produkty, zapewniające wrażenia wizualne właściwe tylko sprzętowi Sony. Jednym z nich był system kamerowy do produkcji na żywo HDC-4800, umożliwiający rejestrację materiału wideo 4K do wyświetlenia w 8-krotnie zwolnionym tempie

GT Sport

Gry i VR

PlayStation VR to system wirtualnej rzeczywistości (VR), który nadaje grom na konsolęPS4 nowy poziom realizmu i wzbogaca wrażenia podczas gry. Na targach było można wypróbować ten system w symulatorze jazdy Gran Turismo Sport oraz w grze przygodowej Farpoin, w której do zestrzeliwania nieprzyjaciół w kosmosie będzie służył system celowniczy PlayStation VR Aim Controller.

blog comments powered by Disqus
CES 2017 - Sony Też Prezentuje Swoje Najnowsze Produkty