PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
TOP 10 Niezawodnych pralko-suszarek

Ceny Nintendo Switch i Prawa Robotówi! - VideoNews #87

Ceny Nintendo Switch i Prawa Robotówi! - VideoNews #87

Cześć, ja jestem Mikołaj i po raz kolejny serdecznie was zapraszam na mojego krótkiego newsa w zastępstwie za Szakala. Dziś opowiem wam o niezwykłych drogach we Francji, Nintendo Switch w Polsce i prawach robotów. Serdecznie zapraszam.

Ceny Nintendo Switch w Polsce  

Zaczynamy od kolejnej dawki informacji o najnowszej konsoli Nintendo Switch, której światowa data premiery została zaplanowana na 3 marca bieżącego roku. Nintendo podało oficjalną cenę swojego sprzętu, która w USA ma wynosić 299$, które w Polsce powinno się przekładać na kwoty w okolicach 1200 zł lecz przez wysoki kurs dolara i VAT, cena konsoli waha się w okolicach 1400 - 1450 zł a do tego trzeba wspomnieć, że ceny gier są porównywalnie do cen nowych gier na konkurencyjne konsole czyli około 200 zł.

Aktualna CENA Nintendo Switch w Polsce >>

Nintendo oznajmiło również, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild, które jest jedną z gier startowych Switcha będzie jednocześnie ostatnią grą wydaną na Wii U.  

Ceny Nintendo Switch i Prawa Robotówi! - VideoNews #87

Solarne Drogi we Francji  

Może jeszcze pamiętacie drogę rowerową, która w nocy emitowała energię naładowaną przez światło dzienne. Na północy Francji w miasteczku Tourouvre-au-Perche powstał kilometrowy odcinek drogi, która ma zbierać energię słoneczną by później oddać ją w formie energii elektrycznej do zasilania oświetlenia ulicznego, przystanków czy ruchomych schodów.

SSD vs HDD - Który Dysk Jest Szybszy? ZOBACZ RÓŻNICĘ! >>>


Francuska firma Colas, która opracowała solarne drogi zobowiązała się wybudować pozostałe tysiąc kilometrów takiej drogi w przeciągu najbliższych pięciu lat. Zaskakująco budowa takiej drogi to nic specjalnie nadzwyczajnego, ponieważ są to najzwyklejsze panele słoneczne, które zostały pokryte wytrzymałym i przejrzystym materiałem. 

Ceny Nintendo Switch i Prawa Robotówi! - VideoNews #87

Nowa funkcja PlayStaTion VR i Halo Wars 

Wracając do świata gier i konsol.  Google już dłuższy czas temu obiecało, że użytkownicy PlayStation VR będą mogli oglądać filmy w 360 stopniach. Od 20 stycznia jest już to możliwe po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji i jedyne co jest wymagane to oczywiście PlayStation VR a to czy posiadamy wersję konsoli PS4, PS4 Slim czyPS4 Pro nie ma żadnego znaczenia.

Gdzie najlepiej Kupić PlayStation VR >>

PS4 VR

Jeżeli jednak posiadamy Xbox Onelub gramy na PC z Windowsem 10 to 20 stycznia ruszyła otwarta beta Halo Wars 2, która będzie trwała jeszcze do 30 stycznia. By zagrać w betę wystarczy pobrać ją z Xbox Store lub Windows Store na Windows 10. 

Halo Wars 2

Prawo Robotów 

Unia Europejska by zabezpieczyć naszą przyszłość postanowiła rozpocząć pracę nad specjalnym prawem, które obowiązywało by wszystkie działające roboty i ich sztuczną inteligencje na terenie Uni. Prawo będzie opierało się na specjalnych standardach w projektowaniu robotów, dzięki temu będą miały mieć mechanizm wyłączający roboty, brak monitoringu podczas procedur intymnych właścicieli robotów, ma powstać specjalny rejestr inteligentnych robotów ale co ciekawe, również mają powstać specjalne zabezpieczenia, które będą dbały o ochronę ludzi w momencie, w którym roboty miałby wymknąć się spod kontroli i wyrządzić jakąkolwiek krzywdę człowiekowi.


Oczywiście cały projekt praw obejmujących sprawy dotyczące robotów jest jeszcze we wczesnym stadium twórczym i te założenia są bardziej propozycjami jak późniejszymi rozporządzeniami, które mogą jeszcze w przyszłości ulec zmianie.

Prawa Robotówi! - VideoNews #87

blog comments powered by Disqus
Ceny Nintendo Switch i Prawa Robotówi! - VideoNews #87