Oficjalne Wsparcie Dla Klawiatury i Myszki Na Xbox One - Nie Tędy Droga!

Oficjalne Wsparcie Dla Klawiatury i Myszki Na Xbox One - Nie Tędy Droga!

Konsole z reguły miały, mają i najpewniej mieć będą to do siebie, że granie odbywało się przy pomocy specjalnie zaprojektowanego do tego celu kontrolerowi. Niby to kwestia przyzwyczajenia, ale są wśród posiadaczy konsol, którzy bardzo chętnie pograli na konsoli typowymi dla peceta "kontrolerami" pokroju klawiatury i myszki. Czy Microsoft złamie jedną z naczelnych zasad?!

Osobiście nie mam kompletnie nic do konsol. Ba! Nawet w nie tak długim jeszcze życiu, przewinęło się między moimi rękami kilka różnego typu konsol. Były to różne modele konsol Atari, Nintendo, Sony czy Microsoftu. Wiele elementów różni te produkty, ale łączy je jedna cecha... do ich obsługi służy kontroler! Rzecz jasna, Atari miało także klawiaturę, ale nie zapominajmy także o kontrolerach oferowanych przez producenta tejże konsoli. Co jeśli, konsola umożliwi nam podłączenie klasycznej myszki i klawiatury?

Szukasz dobrych słuchawek nausznych? Mamy tu coś specjalnego!

mysz dla xboxa

Co Wy wolicie, bo ja osobiście preferuję poczciwą klawiaturę i mysz. Zwłaszcza jeśli przychodzi nam grać w shootery, albo grę typu RTS. Oczywiście, można również grać przy pomocy pada, ale jaka z tego będzie przyjemność. Pozostaje zatem, omijać gry, w których korzystanie z gamepada jest istna katorgą, albo... kupić Xbox'a One! Tak, wg oficjalnych ustaleń, a konkretnie wpisu na Twitterze samego Phila Spencera, wynika, że niebawem posiadacze najnowszej konsoli MS-u otrzymają możność podłączenia dowolnej klawiatury i myszki.

phil spencer

Polujesz na Xbox'a One S i szukasz czegoś dobrego? Mamy dla Ciebie ofertę specjalną!

Z pozoru sprawa miała dotyczyć jedynie niebawem mającego ukazać się Halo Wars 2, ale okazuje się, że sprawa ma nieco głębsze dno. Gigant z USA ma zamiar pójść o krok dalej i umożliwić posiadaczom Xbox-ów One korzystanie z peryferii komputerowych we wszystkich grach tejże platformy! Cóż, w jednej chwili pomyślałem, że to super wiadomość, ale... czy w tym momencie sprawy nie wymykają się Microsoftowi spod kontroli?! Czy Amerykanie chęcią przypodobaniu się szerszemu gronie odbiorców, pogrąży platformę Xbox i zrobi z niej małego "blaszaka"?! Może coś na wzór Steam Machines?

poczciwe pady


Najlepsze Tablety. Zobacz Ranking >>>

Mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. Otóż, konsole zawsze mają na swoim wyposażeniu pady do grania, bowiem są to (jakby to powiedzieć) jednostki do grania typowo "kanapowego". Kto z Was usiadł by na wersalce przed dużym telewizorem, a na kolanach trzymał klawiaturę i mysz? Chyba nikt...prócz konkretnych zapaleńców. Tak czy inaczej, kłóci się to z podstawowymi założeniami konsol. Może wyjdę teraz na typowego konserwatystę, ale pewnych rzeczy najzwyczajniej się nie robi! Najpierw udostępnianie gier z Xbox'a na Windows 10, a teraz to?! Ekipo Xbox, nie tędy droga! Co sądzicie o tym wszystkim? Podzielcie się swoimi opiniami w sekcji komentarzy, na naszym forum i nie zapomnijcie o łapce! ;)

Jakie konsole są najlepsze?

Aby dodatkowo ułatwić wybór przedstawiamy Wam najpopularniejsze obecnie modele wg. rankingu konsoli z 4/2012.

Poz.ObrazekNazwaGdzie kupić?
1Microsoft Xbox 360 Slim 250 GB Microsoft Xbox 360 Slim 250 GB Tu kupisz najtaniej!
2Microsoft Xbox 360 Slim 250 GB + Kinect Microsoft Xbox 360 Slim 250 GB + Kinect Tu kupisz najtaniej!
3Sony Playstation Portable (PSP) Sony Playstation Portable (PSP) Tu kupisz najtaniej!
4Sony Playstation Portable (PSP) Slim Sony Playstation Portable (PSP) Slim Tu kupisz najtaniej!
5Sony Playstation Portable PSP 3004 Sony Playstation Portable PSP 3004 Tu kupisz najtaniej!
6Sony Playstation Portable PSP E-1004 Sony Playstation Portable PSP E-1004 Tu kupisz najtaniej!
7Sony PlayStation 3 Slim 320 GB + Move Sony PlayStation 3 Slim 320 GB + Move Tu kupisz najtaniej!
8Sony PlayStation 3 Slim 320 GB Sony PlayStation 3 Slim 320 GB Tu kupisz najtaniej!
9Microsoft Xbox 360 4 GB + Kinect Microsoft Xbox 360 4 GB + Kinect Tu kupisz najtaniej!
10Microsoft Xbox 360 Slim 4 GB Microsoft Xbox 360 Slim 4 GB Tu kupisz najtaniej!

Zobacz więcej: Ranking konsoli - kwiecień 2012

Obejrzyj inne materiały na VideoTesty.pl
blog comments powered by Disqus
more