PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl

Ogromny Wyciek Danych,  Samochody dla Wrocławian i Koniec Intel Core I7?! - VideoNews #92 

Ogromny Wyciek Danych,  Samochody dla Wrocławian i Koniec Intel Core I7?! - VideoNews #92 

Witam was w kolejnym, dziewięćdziesiątym drugim cotygodniowym VideoNews, w którym jak zwykle przybliżymy wam najciekawsze informacje ze świata technologii. A dziś między innymi o ogromnym wycieku danych, zabójczym fanboyu Nvidii oraz o smartwatchu dla niewidomych. 

Smartwatch dla niewidomych 

Po trzech latach pracy firma Dot z Korei Południowej, wyprodukowała pierwszy model smartwatcha na świecie, przeznaczony dla ludzi korzystających z alfabetu Braille'a. Jak to działa? Tarcza naszego inteligentnego zegarka wyświetla odpowiednio znaki, które użytkownik może spokojnie odczytać i w miarę potrzeb regulować szybkość ich zmiany.  Zegarek po sparowaniu z dowolną aplikacją przez Bluetooth, może dostawać specjalnie wysłane krótkie wiadomości tak, by później przetworzyć je właśnie na alfabet Braille'a.

Zobacz Najpopularniejsze Smartwatche na Rynku |>>>

Smartwatch dla niewidomych

Całość usługi ma ogromną zaletę w postaci otwartego oprogramowania, co daje deweloperom wolną rękę w przygotowywaniu oprogramowania dla tego smartwatcha. Jest to o tyle ciekawe urządzenie, że nie zmusza użytkownika do korzystania ze słuchawek, które potrafią być niezwykle uciążliwe odcinając użytkownika od otoczenia. Co sądzicie o takim zegarku, pierwszy poważnie warty zainteresowania smartwatch? 

Znajdź Smartwatch Dla Siebie! |>>>

Oferta Xbox Live Gold  

Znamy już gry, które Microsoft udostępni swoim użytkownikom w ramach usługi Games with Gold w Marcu. Subskrybenci Xbox Live Gold od 1 do 31 marca otrzymają na Xbox One polską produkcję Layers of Fear, przerażający psychodeliczny horror oraz już prawie wymarły schooter Evolve Ultimate Edition, który będzie dostępny od 16 marca do 15 kwietnia. Natomiast użytkownicy Xbox 360 dostają od 1 do 15 marca rewelacyjne Borderladns 2 oraz indyka Heavy Weapon od 16 do 31 marca. Jak co miesiąc obie gry z 360-ki będą dostępne na Xbox One dzięki wstecznej kompatybilności. Jak wam się podoba oferta od giganta z Redmond? Moim zdaniem Evolve, które jest na PC dostępne od dłuższego czasu za darmo troszkę zawodzi, chociaż z drugiej strony Borderlands 2 zdecydowanie poprawia wizerunek oferty. 

Zobacz Najlepszą Cenę Xbox One |>>>

Zobacz Najlepszą Cenę Xbox Live Gold |>>>

Games With Gold Marzec 2017

Zabił bo był fanem AMD 

Od dawien dawna wiemy, że zawsze gdzieś znajdzie się fan marki, który za wszelką cenę będzie bronił swojego ukochanego produktu. I jak myślicie, jak daleko taki fan możne zajść ze swoim fanbojstwem? 16 września ubiegłego roku Aleksander Trofimova, pracownik działu IT z Sarańska spotkał się ze swoim dawnym kolegom, by świętować dzień programisty. Kiedy nadszedł czas na rozmowy przy alkoholu, rozpoczęła się odwieczna dyskusja czy karty graficzne Nvidii czy może AMDsą lepsze. Po dłuższej rozmowie wywiązała się alkoholowa awantura, po której Aleksander wyciągnął siekierę z kuchni i zamordował swojego kumpla, fana kart AMD. Na koniec gdy stary "przyjaciel" leżał już na łóżku, Trofimov podźgał go jeszcze 11 razy nożem. Wynik, 9 i pół roku więzienia dla fanboja Nvidii. Bylibyście w stanie zabić za jakąś markę? Mnie tutaj zdecydowanie bardziej zastanawia, kto trzyma siekierę w kuchni? TOP 5 Najlepszych tanich płyt głównych pod Coffee Lake


AMD VS INTEL

Ryzen zmiecie Intel Core I7? 

AMD po dłuższym czasie trzymania fanów w niepewności, potwierdziło część informacji o ich najnowszej serii procesorów Ryzen. Znamy datę premiery pierwszych modeli Ryzen 7, które mają zadebiutować już za 4 dni, czyli 2 marca 2017 roku. Ryzen bazuje na nowej architekturze, nad która AMD pracował cztery lata.

Zobacz Cenę Intel Core I7 |>>>

AMD RYZEN 7

Czerwoni chwalą się, że Ryzeny wykonane w 14 nm procesie technologicznym, lub posiadaniem przez nie niezwykle wysokiego współczynnika efektywności energetycznej. Ryzen 7 ma rywalizować z Croadwell-em czy Kaby Lake, i jak twierdzi  AMD, ma być bardziej lub podobnie wydajny za niższą cenę. Jak myślicie, czy AMD zdominuje rynek?

Nissany dla wrocławian 

Mieszkacie może we Wrocławiu lub się tam wybieracie? W najbliższym czasie właśnie to miasto stanie się pierwszym takim w Polsce, które udostępni turystom i mieszkańcom flotę 200 pojazdów, które będą w pełni elektryczne. Plan Wrocławia zakłada udostępnianie samochodów na zasadzie car-sharingu, rozbudowy infrastruktury miejskiej pod ekologiczne rozwiązania, budowę nowych miejsc parkingowych dla samochodów elektrycznych czy budowę dodatkowych ścieżek dla rowerów. Samochodem, który będzie udostępniany jest Nissan Leaf w ilości 190 sztuk i e-NV200 w ilości 10 sztuk. Teraz tylko trzeba czekać bo firma "Enigma", która jest odpowiedzialna za car-sharing we Wrocławiu ma ruszyć z projektem w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Jak wam się podoba eko-podejście WrocławiaPlanujesz Zakup Komputera?


Wrocław Car-Sharing

Ogromy Wyciek Danych 

Cloudflare, z którego korzysta prawie 5,5 miliona serwisów doczekał się ogromnej wtopy w postaci wycieku danych użytkowników. Lukę w systemie namierzył Tavis Ormandy, pracujący w Google i zajmujący się zagadnieniami bezpieczeństwa w sieci.

Tweet Tavis Ormandy

W ogromnym skrócie okazało się, że serwery proxy podczas badań wysyłały dane poszczególnych użytkowników każdemu, który tylko wchodził na odpowiednie strony korzystającej z Cloudflare. Firma ustaliła, że wycieki zachodziły od 13 do 18 lutego. Jakie to były dane? Między innymi: ciasteczka, hasła, adresy IP, stopklatki filmów dla dorosłych, oglądanych przez użytkowników i wiele więcej. Warto sprawdzić czy serwisy, z których korzystamy użytkują cloudflare i czy nasze dane wyciekły oraz oczywiście pozmieniać hasła. Znalazłem soundbar na Mundial 2018 - Co potrafi Polk Audio Signa S1?


Virtus.Pro Zwycięża 

A teraz bardziej pozytywna wiadomość, zwłaszcza przed nadchodzącymi zawodami Counter-Strike: Global Offensive  na Intel Extreme Masters w Katowicach. Virtus.Pro zwyciężyli w zeszły weekend na DreamHack w Las Vegas. W finale pokonali Brazylijskie SK Gaming 2:1 zapewniając sobie pierwsze trofeum w tym roku a najlepszym zawodnikiem, został Janusz "Snax" Pogorzelski. Teraz tylko trzeba trzymać kciuki, by chłopaki wygrały w katowickim spodku!  

Virtus.Pro DreamHack Las Vegas

Nowa aplikacja wiadomości dla Androida 

Od teraz aplikacja do SMS-ów i wiadomości multimedialnych zostanie zmieniona. Google postanowiło przystosować swoją podstawową aplikacje do obsługi standardu RCS, czyli takiego, który znamy z innych popularnych komunikatorów. Dodatkowo oczywiście zmieni się nazwa na "Wiadomości na Androida" i Google ogłosiło, że grupa producentów zgodziła się już przeinstalować swoje wcześniejsze "Wiadomości od Google" na nową propozycje właściciela Androida. Co ma nam cały ten zabieg dać? Użytkownicy mają dostać dostęp do wiadomości nowego typu dodając elementy interaktywne jak kody QR czy kary pokładowe oraz spójność w przekazywaniu tego typu wiadomości między różnymi operatorami. Znalazłem soundbar na Mundial 2018 - Co potrafi Polk Audio Signa S1?


Wiadomości Google

Oglądaj Wcześniejsze VideoNews

blog comments powered by Disqus
Ogromny Wyciek Danych,  Samochody dla Wrocławian i Koniec Intel Core I7?! - VideoNews #92