PODPOWIEDZI:
VideoTesty.pl
Telewizor vs Monitor - Co lepsze do grania?

Wirtualna Waluta Droższa od Złota! BitCoiny Biją Kolejny Rekord

Wirtualna Waluta Droższa od Złota! BitCoiny Biją Kolejny Rekord

Jeżeli listy zostały zastąpione wiadomościami elektronicznymi to czy BitCoin jako wirtualna waluta może zastąpić tradycyjne pieniądze? BitCoinów nie można fizycznie dotknąć, za to możemy tą walutą zapłacić za produkty czy innego rodzaju usługi. Czeka nas rewolucja finansowa, ponieważ możliwości BitCoinów są nieograniczone.

BitCoiny droższe od złota!

Wirtualna waluta vs. jeden z najbardziej pożądanych surowców na świecie - starcie niezwykle ciekawe, a jego wynik... już nie taki oczywisty. Okazuje się bowiem, że cena jednego BitCoina przewyższyła cenę uncji złota.

Można oczywiście twierdzić, że jest to zbieg okoliczności, chwilowe wahania, ale... 1 BTC wciąż idzie w górę - kosztuje już 1275 dolarów. Dla porównania, uncja złota to pułap około 1235 "zielonych".

Trudno przewidzieć, czy wspomniany trend dalej będzie się utrzymywał i czy czeka nas jakaś finansowa rewolucja. Taki przypadek potwierdza jednak olbrzymi potencjał wirtualnej waluty.

Jeżeli nie wiecie jeszcze, co tak dokładnie kryje się pod nazwą BitCoin, skąd je wziąć i co z nimi można zrobić, to przeczytajcie dalszą część tego materiału.

Co to jest BitCoin?

BitCoin to wirtualna waluta, która narodziła się w 2008 roku. BitCoin dynamicznie wzrasta do góry, bijąc kolejne rekordy. Jest to wygodny środek płatniczy, gdyż monetą możemy zapłacić osobie, która przebywa zagranicą, a ona natychmiast dostanie przelew. Warto zwrócić uwagę, że transakcje są anonimowe, system jest bezpieczny, a dokonywanie płatności jest bardzo proste.

BitCoin

Jak zostać posiadaczem BitCoinów?

Pierwszym sposobem zakupu wirtualnej waluty jest kantor on-line. Wystarczy zadeklarować wartość w złotówkach, dolarach lub euro, a w zamian pieniądze zostaną wymienione na BitCoiny.

Drugim sposobem jest ogłoszenie się na forach internetowych, gdzie możemy kupić lub sprzedać określoną ilość BitCoinów.

Dla początkujących polecamy popularną giełdę BitBay. Anonimowość jest zagwarantowana, a konto giełdowe jest przejrzyste. Kursy są na bieżąco aktualizowane, a giełda działa cały czas.

BitCoin

Portfel BitCoin

Za sprawą instytucji klienta BitCoin możemy zarządzać swoimi wirtualnymi pieniędzmi. Portfel BitCoin, w którym przechowujemy swoje monety jest czymś w rodzaju konta bankowego. Portfel jest przechowywany na swoim komputerze, ma klucz publiczny oraz prywatny i jest zabezpieczony hasłami. W dowolnym momencie możemy gospodarować swoimi monetami.

Możliwe jest również założenie e-portfela, dzięki aplikacji Blockchain.info. Jest to bezpieczna, wygodna i elastyczna forma zarządzania BitCoinami.

blog comments powered by Disqus
Wirtualna Waluta Droższa od Złota! BitCoiny Biją Kolejny Rekord